Balíky slamy spadli z návesu kamióna na cestu. Jeden zavalil auto za ním. Zablokovali horský priechod

Balíky slamy spadli z návesu kamióna na cestu. Jeden zavalil auto za ním. Zablokovali horský priechod

ČERTOVICA / Balíky slamy zablokovali v utorok, 14. septembra, horský priechod Čertovica pri Brezne. Vodiči týmto úsekom prechádzali s problémami a poriadnym zdržaním. Desiatky balíkov spadli na cestu z kamióna, ktorý ich prevážal. Zasiahli aj jedno z prichádzajúcich áut.

Kuriózna nehoda sa stala v jednej zo zákrut v stúpaní na horský priechod. Obrovské, ťažké balíky slamy zablokovali celú cestu. Niekoľko z nich sa z nákladiaku zosunulo priamo na prichádzajúce auto, ktoré zavalilo.

"Kamión sa v zákrute míňal s osobným autom, pričom spadlo viacero balíkov, časť aj na prednú kapotu auta a došlo k poškodeniu," informovala hovorkyňa krajského riaditeľstva policajného zboru, Mária Faltániová. 

Na prednej strane auta boli preliačené miesta, našťastie, balíky nezasiahli vodiča. Čertovicu zasypanú slamou bolo treba čo najrýchlejšie sprejazdniť. Pomáhať prišli ľudia s hrabľami a lopatami. S obrovskými balíkmi sa ale pohnúť nedalo, preto musel prísť bager.

Podľa polície sa zrejme počas jazdy pretrhli popruhy, ktorými boli balíky upevnené. Nehoda si našťastie nevyžiadala žiadne vážnejšie zranenia.

"Nedostatočným zabezpečením prevážaného nákladu sa vodič kamióna dopustil priestupku v cestnej premávke za čo mu bola uložená pokuta," doplnila informácie hovorkyňa Faltániová. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:10 Uhorčík
22:50 Kingsman: Zlatý kruh
01:50 Nečakané odhalenie
20:30 Oktagon zápasenie
00:20 Najväčšie svetové talenty
02:10 Leto 2003
22:10 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
00:05 Heydrich: Muž so železným srdcom
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:45 Cesta za pokladom
23:00 Okido I.
21:45 Svatební obřad
23:25 Záhada Hory mrtvých
01:00 Dopis na rozloučenou