Krvavý útok v Nových Zámkoch: 25-ročný mladík je obvinený zo štyroch trestných činov

Krvavý útok v Nových Zámkoch: 25-ročný mladík je obvinený zo štyroch trestných činov

NOVÉ ZÁMKY / Obvinenie zo štyroch trestných činov neminulo mladíka, ktorý sa pokúšal podrezať krk svojmu kamarátovi. Stalo sa to pred nočným klubom v Nových Zámkoch. Príčinou útoku bola žena.


Uprostred noci a na prostriedku cesty v centre Nových Zámkov si vybavovali svoje účty dvaja muži zo stredného Slovenska. Po slovnej výmene, plnej vyhrážok o zabití a vyvraždení celej rodiny, sa v rukách 25 ročného Mareka z detvianskeho okresu zjavil nôž. Po Nových Zámkoch sa bleskovo rozšíril chýr, podľa ktorého mal chcieť 35 ročnému, dovtedy kamarátovi z Hnúšte, odrezať hlavu.

"Hliadka mestskej polície počas hliadkovania zistila pred zábavným podnikom zranenú ležiacu osobu, pri ktorej sa skláňala neznáma žena," hovorí Jozef Tököly, náčelník mestskej polície Nové Zámky.

"Zhruba nejak tesne po polnoci, už sme len videli výsledok, chceli sa k nám dostať dovnútra, ale neboli k nám vpustení, nakoľko boli pod vplyvom alkoholu alebo inej omamnej látky a to bolo zjavné," hovorí Martin Farkas, prevádzkovateľ klubu v Nových Zámkoch.

"Útok bol cielený voči určitej osobe, nebola mierená voči náhodnej okoloidúcej osobe," hovorí Tököly.

Zvada sa mala strhnúť kvôli žene, priateľke zraneného muža. Ten mal bodné rany na zadnej časti hlavy, ramena a rezné rany na krku a tvári. Útočník spred nočného podniku zmizol na aute. "Do jednej hodiny bola táto osoba zadržaná štátnou políciou neďaleko miesta činu," hovorí Tököly.

Dychová skúška potvrdila, že útok i následné šoférovanie boli pod vplyvom alkoholu, v dychu ho mal viac ako jedno promile.

"Bolo vznesené obvinenie za trestné činy ublíženia na zdraví, nebezpečného vyhrážania, výtržníctva a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," hovorí Renáta Čuháková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre. Obvinený Marek skončil vo väzbe, zranený muž, ktorého jednorazovo ošetrili v nemocnici sa bude liečiť dva až tri týždne.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi