V okrese Humenné našli také množstvo nelegálneho tabaku, že ním policajné dodávky zaplnili asi 15- krát

V okrese Humenné našli také množstvo nelegálneho tabaku, že ním policajné dodávky zaplnili asi 15- krát

HUMENNÉ / Ľudia v obci Udavské ani netušili, čo sa odohráva v areáli bývalého mlynu na frekventovanej križovatke. V malej obci na Zemplíne zasahovali kukláči aj príslušníci Kriminálneho úradu Finančnej správy. Podľa zdroja televízie JOJ mali zaistiť také množstvo nelegálneho tabaku, že ním policajné dodávky zaplnili asi 15- krát. S putami na rukách a pod dohľadom kukláčov postupne vyviedli štyroch mužov.

Zablokovaná ulica a na mieste množstvo kukláčov aj príslušníkov Kriminálneho úradu Finančnej správy. Tak to vyzeralo v obci Udavské. Mužov zákona zaujímal areál bývalého mlynu. Ten sa už ale roky ako mlyn nevyužíva.

"Tu boli mladí chlapci, opravovali tu autá. Syn mi hovoril, že tu má byť dajaký bar, vidíte, že aj plastové okná dali," vyjadril sa obyvateľ obce Ivan. Vyšetrovateľov však do dediny priviedol úplne iný motív. V hale pri budove mlynu mali nájsť veľké množstvo nelegálneho tabaku. Vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy v tomto prípade vedie trestné stíhanie pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. "V súčasnosti ešte prebiehajú vyšetrovacie úkony, preto nemôžeme poskytnúť bližšie informácie," informovala hovorkyňa KUFS, Martina Rybanská. Z areálu postupne s putami na rukách vyviedli štyroch mužov. Z miesta odchádzali pod dohľadom kukláčov. Či ide o konečný počet zadržaných osôb nie je jasné a rovnako tak ani to, či v prípade padli aj obvinenia. 

Príslušníci KUFS zasahovali aj v jednom z ubytovacích zariadení v obci Veľopolie. Tam mali zaistiť podozrivé vozidlo. Podľa informácií televízie JOJ z prostredia vyšetrovania v Udavskom zaistili tabak v takom množstve, že ním policajné dodávky naplnili dovedna najmenej 15krát. Podľa nášho zdroja zaistiť mali niekoľko desiatok balíkov, pričom jeden z nich vážil asi dvesto kilogramov. Tieto informácie však Finančná správa zatiaľ oficiálne nepotvrdila. Od dedinčanov sme sa dozvedeli, že to nie je prvýkrát, čo v obci zasahovali policajti pre nelegálne tabakové výrobky. "Už tu bolo také, čo jeden v bytovke predával, čo mu našli 13 vriec cigariet," uviedol obyvateľ obce Ivan. Vyšetrovacie úkony prebiehali aj po polnoci. Kopec práce čaká tiež správcu dane. Ten musí vyčísliť únik, a teda o koľko by prípadným nelegálnym predajom na dani prišla štátna kasa. "Prípad plánujeme medializovať tento týždeň," doplnila hovorkyňa Rybanská. 


.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:25 Deň nezávislosti: Nový útok
12:00 Hry o život
15:00 Miláčikovo
10:40 Skutočné príbehy
12:10 Rozpáľ to, šéfe!
13:20 Všetko čo má Ander rád
11:05 Ochrancovia
12:05 Ochrancovia
13:25 Kosti IV.
11:10 Kikirikí
11:15 Kikirikí
11:20 Arthur a Minimojovia
10:35 Grace, kněžna monacká
12:30 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
14:30 Helena