Slovenský sériový vrah si vypočul rozsudok. Za beštiálne vraždy dostal doživotie

19.04.2021 18:45 Noviny.sk Krimi

Slovenský sériový vrah si vypočul rozsudok. Za beštiálne vraždy dostal doživotie

BANSKÁ BASTRICA / Sériový vrah Miroslav Lehotský, ktorý je obžalovaný z troch brutálnych vrážd, ide do väzenia na doživotie. V pondelok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Rozsudok nie je právoplatný.

​Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici v pondelok uznal za vinného v kauze troch vrážd obžalovaného Miroslava Lehotského. Ako potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, súd obžalovanému uložil súhrnný trest odňatia slobody na doživotie so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Rozsudok nie je právoplatný, keďže obžalovaný proti nemu podal odvolanie, o ktorom rozhodne Najvyšší súd SR.

Miroslav Lehotský čelil obžalobe z obzvlášť závažného zločinu vraždy a zločinov vraždy v troch prípadoch. Obžalovaný na začiatku procesu v novembri minulého roku prehlásil, že je nevinný, využil svoje zákonné právo a odmietol k veci vypovedať.

Podľa obžaloby mal Lehotský usmrtiť uškrtením svoju družku Sandru z Českej republiky, ktorá chcela od neho odísť aj s ich synom. Druhou jeho obeťou mal byť v roku 2011 partner jeho priateľky Roman, ktorého mal obžalovaný zaškrtiť lankom v byte v Novej Dubnici. Jeho poslednou obeťou mala podľa obžaloby byť jeho ďalšia partnerka Monika, ktorú rovnako uškrtil. Všetky telá obetí mal následne po nejakom čase obžalovaný spáliť na záhrade v obci Zliechov v okrese Ilava. Obžalovaný bol v minulosti odsúdený pre trestný čin týrania blízkej a zverenej osoby.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:30 Profesionáli II.
20:30 Vojna o planétu opíc
23:35 Bezpečný prístav
19:00 Kosti IV.
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York III.
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York III.
20:05 Macko Uško
20:20 Krtko
20:30 Ovečka Shaun I.
18:15 Tajemství úspěchu
20:15 Kšeftaři
21:50 Plán útěku 2