Údajného šéfa Takáčovcov odsúdil súd na 25 rokov do väzenia

Údajného šéfa Takáčovcov odsúdil súd na 25 rokov do väzenia

BRATISLAVA / Zdá sa, že éra mafiánskeho gangu Takáčovcov sa definitívne skončila. Údajný šéf zločineckej skupiny putuje na štvrť storočie za mreže. Kudličku tam dnes poslal Najvyšší súd, ktorý zamietol jeho odvolanie. Ešte vlani ho za objednávku vraždy podnikateľa z Prievidze poslal do väzenia Špecializovaný trestný súd. Romana Krajčího za peniaze rozstrieľal šéf inej mafiánskej skupiny. Sám Ľudovít Sátor.

Kudla, Inžinier, Bradatý čí Rabín. Aj takto prezývali posledného údajného šéfa skupiny Takáčovcov, Ľubomíra Kudličku. Dnes o jeho osude rozhodoval Najvyšší súd.

Kudlička sa totiž odvolal proti 25-ročnému trestu, ktorý mu vlani vystavil Špecializovaný trestný súd. Za vraždu Romana Krajčiho mal Kudlička zaplatiť 3 milióny korún Šátorovcom. Motívom vraždy mali byť ich skrížené podnikateľské záujmy týkajúce sa lyžiarskeho strediska Malinô Brdo. "Konečne je v base páchateľ, je to dlhá doba," reagovala matka obete. Romana Krajčího niekoľko mesiacov pred vraždou sledovala pravá ruka LajoŠa Šátora, Zsolt Nagy alias Csonti. Neskôr spoločne so Sátorom prišli autom do Prievidze pred Krajčího dom, kde si ho počkali. Keď Krajčí z auta vystúpil Šátor ho rozstrieľal samopalom. Pätnástimi ranami ho zasiahol do hlavy, pľúc či hrudníku. Po streľbe Šátor sadol Csontimu späť do auta a z Prievidze odišli. Proti Kudličkovi sa neskôr rozrozprávali práve Šátorovci na čele s Kristiánom Kádárom. "Bolo rozsiahle dokazovanie či už v prípravnom konaní alebo na hlavnom pojednávaní a tam tie dôkazy boli podľa mňa jednoznačné," konštatoval prokurátor Michal Šúrek. 

Kudlička obvinenia odmieta

Kudlička pred senátom opäť všetky obvinenia odmietal a žiadal o prepustenie. Tvrdil, že je nevinný a Kádárove výpovede sú jedným veľkým klamstvom. Vraj by vraždou nič nezískal a Krajčí bol naopak jeho spojencom v boji o to, aby dostal peniaze, ktoré mu v súvislosti s lyžiarskym strediskom dĺžil bieloruský podnikateľ Zubovský. Senát Najvyššieho súdu bol ale iného názoru a Kudličkovi jeho odvolanie zamietol. "Samozrejme rozhodnutie Najvyššieho súdu plne rešpektujeme. Samozrejme s ním nie sme spokojní a budeme postupovať ďalej v zmysle teda zákonných predpisov, a ako nám to zákon umožní," povedala obhajkyňa Ľubomíra Kudličku, Diana Messingerová. Údajný Boss Takáčovcov si tak za mrežami posedí 25 rokov.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
06:20 Kutyil s.r.o.
07:00 Prvé oddelenie
07:35 Prvé oddelenie
06:30 Tashiho svet
06:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:00 Rybičky Flip a Flap
05:15 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
07:20 Zlatokopka
08:55 Dvě svatby