Vyhliadli si ho na stanici, aby ho neskôr mohli vydierať pre peniaze

Vyhliadli si ho na stanici, aby ho neskôr mohli vydierať pre peniaze

HUMENNÉ / Najskôr ho opili a potom tvrdili, že dobil pracovníka v nočnom klube. Ako odškodné za údajnú ťažkú ujmu si od muža z Jasenova pýtali 3 500 eur. To im však nestačilo a neskôr chceli ešte viac. Keď si však po peniaze prišli na východ Slovenska do Humenného, čakala na ich policajná hliadka. Jedného z partie už obvinili a hrozí mu väzenie.

Poškodený muž pochádza z Jasenova. Tvrdí, že ho vydierala partia ľudí zo západného Slovenska. Vyhliadli si ho na železničnej stanici v Bratislave a aj si spolu vypili.

Na druhý deň mu mali tvrdiť, že sa v nočnom klube pobil, a že ako odškodné musí zbitému mužovi zaplatiť 3 500 eur. "Vybrali peniaze a on išiel akože vyrovnať škodu, že ty ani nechoď, lebo ťa zabijú, že som veľmi vystrájal," opísal situáciu poškodený. "Muž požadované peniaze zaplatil. Záležitosť sa týmto ale neskončila. Obvinený muž opätovne pýtal od Jasenovčana ďalšie peniaze, a to vo výške 2 000 eur," informovala hovorkyňa krajského riaditeľstva policajného prezídia Jana Ligdayová. Tie si išli vyzdvihnúť na východ Slovenska, kde ich už ale čakala policajná hliadka. Policajti prípad najskôr vyšetrovali ako vydieranie, napokon skutok prekvalifikovali na podvod. Zo skutku obvinili 32 ročného muža z Galanty. Tomu v prípade dokázania viny hrozí väzenie až na 5 rokov.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 Bučkovci - Slnko, seno, dedina
17:30 Noviny
18:00 Bez servítky
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:35 Stratené duše V.
18:35 Stratené duše V.
17:00 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:00 Kosti X.
17:15 Ovečka Shaun II.
17:30 Knihy od Stonožky
17:35 Šeherezáda – nevypovedané príbehy
16:45 Tanec s láskou
18:25 Rivalky na hrazdě
20:15 Dopis na rozloučenou