Rušná noc vo Zvolene: Muž pod vplyvom alkoholu začal strieľať

03.04.2021 17:04 Noviny.sk Krimi

Rušná noc vo Zvolene: Muž pod vplyvom alkoholu začal strieľať

ZVOLEN / Na čerpacej stanici na výjazde z mesta sa neskoro večer niekoľkými výstrelmi skončil konflikt. Zbraň použil starší muž pod vplyvom alkoholu. Vystrelil po kamióne na parkovisku, v ktorom sedel rumunský vodič.

Streľba sa ozvala z parkoviska na čerpacej stanici, na výjazde zo Zvolena. Rumunský kamionista na pumpe natankoval, no zakrátko sa podľa svedkov medzi nim a 66-ročným Zvolenčanom strhla slovná potýčka. Tá vyvrcholila streľbou. Muž mal pred potyčkou pri sebe krátku guľovú zbraň, no a podľa polície ju mal v legálnej držbe.

Niekoľkokrát pritom na kamión vystrelil. Rumunský kamionista sa v kabíne pred útočníkom ukryl. Našťastie ani jedna zo striel kamión nezasiahla. V opačnom prípade to mohlo skončiť tragédiou.

"Na mieste verejnosti prístupnom na parkovisku pri čerpacej stanici vystrelil z krátkej guľovej zbrane na kamión, v ktorom sa nachádzal vodič," priblížila policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 


66-ročný muž z miesta ušiel. Policajti boli na mieste, kde k streľbe došlo niekoľko hodín a zaisťovali všetky stopy. Muža, ktorý strieľal zakrátko zadržali. Urobili uňho aj domovú prehliadku.

"Keďže strela vozidlo minula nikoho nezranil a nespôsobil žiadnu škodu, po vykonaní procesných úkonov bol obvinený zo zadržania prepustený a polícia prípad ďalej vyšetruje," dodala policajná hovorkyňa Faltániová.

Čo bolo predmetom hádky medzi mužmi na čerpacej stanici polícia zatiaľ nezverejnila. Ešte tak nie je známe, čo viedlo k streľbe. 66-ročný Zvolenčan, ktorý sa so zbraňou rozhodol riešiť spor sa nevyhne trestnému stíhaniu.

 "Polícia vo Zvolene obvinila 66-ročného muža z prečinu výtržníctva," uzavrela hovorkyňa Faltániová.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 Prestreté
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:50 Prvé oddelenie
19:20 Prvé oddelenie
19:45 Profesionáli VII.
17:55 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VI.
18:50 Tom a Lili
19:00 Kid Lucky
19:15 Garfield II.
18:30 Životy svatých 1/2
20:15 Slon na útěku
21:55 Suburbicon: Temné předměstí