Rušná noc vo Zvolene: Muž pod vplyvom alkoholu začal strieľať

03.04.2021 17:04 Noviny.sk Krimi

Rušná noc vo Zvolene: Muž pod vplyvom alkoholu začal strieľať

ZVOLEN / Na čerpacej stanici na výjazde z mesta sa neskoro večer niekoľkými výstrelmi skončil konflikt. Zbraň použil starší muž pod vplyvom alkoholu. Vystrelil po kamióne na parkovisku, v ktorom sedel rumunský vodič.

Streľba sa ozvala z parkoviska na čerpacej stanici, na výjazde zo Zvolena. Rumunský kamionista na pumpe natankoval, no zakrátko sa podľa svedkov medzi nim a 66-ročným Zvolenčanom strhla slovná potýčka. Tá vyvrcholila streľbou. Muž mal pred potyčkou pri sebe krátku guľovú zbraň, no a podľa polície ju mal v legálnej držbe.

Niekoľkokrát pritom na kamión vystrelil. Rumunský kamionista sa v kabíne pred útočníkom ukryl. Našťastie ani jedna zo striel kamión nezasiahla. V opačnom prípade to mohlo skončiť tragédiou.

"Na mieste verejnosti prístupnom na parkovisku pri čerpacej stanici vystrelil z krátkej guľovej zbrane na kamión, v ktorom sa nachádzal vodič," priblížila policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 


66-ročný muž z miesta ušiel. Policajti boli na mieste, kde k streľbe došlo niekoľko hodín a zaisťovali všetky stopy. Muža, ktorý strieľal zakrátko zadržali. Urobili uňho aj domovú prehliadku.

"Keďže strela vozidlo minula nikoho nezranil a nespôsobil žiadnu škodu, po vykonaní procesných úkonov bol obvinený zo zadržania prepustený a polícia prípad ďalej vyšetruje," dodala policajná hovorkyňa Faltániová.

Čo bolo predmetom hádky medzi mužmi na čerpacej stanici polícia zatiaľ nezverejnila. Ešte tak nie je známe, čo viedlo k streľbe. 66-ročný Zvolenčan, ktorý sa so zbraňou rozhodol riešiť spor sa nevyhne trestnému stíhaniu.

 "Polícia vo Zvolene obvinila 66-ročného muža z prečinu výtržníctva," uzavrela hovorkyňa Faltániová.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
05:25 Nákupné maniačky
06:20 Kutyil s.r.o.
07:00 Prvé oddelenie
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:30 Tashiho svet
06:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:15 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
07:20 Zlatokopka
08:55 Dvě svatby