Na prievidzskom sídlisku našli nehybné telo muža. Ležal tvárou k zemi a bol vyzutý

Na prievidzskom sídlisku našli nehybné telo muža. Ležal tvárou k zemi a bol vyzutý

PRIEVIDZA / Na jednom z najväčších prievidzských sídlisk Zapotôčky našli v stredu ráno nehybné telo muža. Ležal tvárou k zemi a bol vyzutý. Policajti mali podozrenie, že sa stal obeťou násilníka. Ohliadajúci lekár túto verziu vylúčil. Muž pravdepodobne zamrzol.

Nehybné telo muža našli na lúke neďaleko panelákov. Našli ho tu ľudia, ktorí išli tadiaľto do práce. Ležal tvárou smerom k zemi a bol vyzutý. Okamžite zavolali policajtov. "Bol nájdený 51-ročný muž, ktorý nejavil známky života," uviedla hovorkyňa KR PZ Trenčín Danka Adámiková. Muž nemal na tele žiadne známky násilia. Topánky mal vedľa tela a policajti tu našli aj fľašu s alkoholom. Zavolali tak súdneho lekára. "Privolaný lekár vylúčil cudzie zavinenie," ozrejmila Adámiková.

Mužovi sa s najväčšou pravdepodobnosťou stali osudné nočné mrazy. Ak je totiž človek vystavený dlhodobému chladu, postupne mu odumiera mozog a zlyháva srdce. "Mozog prestáva pracovať, človek sa začína vyzliekať," vyjadril sa Milan Henčel, námestník, Nemocnica Bojnice. A to podľa lekára vysvetľuje, prečo mal muž vyzuté topánky. "Áno, mohlo to byť tým, že pociťoval teplo a už nemusí mať tie topánky," skonštatoval Henčel. Proces podchladenia mohol urýchliť aj alkohol, ktorý pred smrťou vypil. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 Stratené duše II.
09:20 Stratené duše II.
06:55 Aféry II.
08:10 Divoké kone
09:45 Divoké kone
08:00 Malí fidlikanti
08:20 Viking Vicky
08:35 Petronela Jabĺčková
07:25 Hvězda na střední
09:05 Život je jízda...
10:50 Zůstaň nablízku