Brutálna vražda Slováka v Prahe: Útočník mal obeť škrtiť šnúrkou od topánok, tela sa zbavil v kanáli

Brutálna vražda Slováka v Prahe: Útočník mal obeť škrtiť šnúrkou od topánok, tela sa zbavil v kanáli

PRAHA / Pražská prokuratúra dostala na stôl prípad, v ktorom mal muž svojho kamaráta zo Slovenska brutálne zavraždiť. Podľa polície ho mal škrtiť šnúrkou od topánok a jeho tela sa zbavil hodením do kanálu.

November roku 2019. Stará čistička odpadových vôd v Prahe vyvrhuje telo už niekoľko dní v rozklade. Kriminalistov čaká ťažká mravčia práca, obeť stotožniť a nájsť vraha. Niekoľko mesiacov sa špecialisti brodili v kanále, kriminalisti hľadali stopy, analyzovali kamerové záznamy.

A nakoniec uspeli."Kriminalisti z oddelenia vrážd ukončili vyšetrovanie prípadu a podali návrh na podanie obžaloby pre trestný čin vražda," informoval o prípade hovorca pražskej polície Jan Daněk. 

Obeťou vraha je Slovák. Muža škrtil šnúrkou od topánok až kým neupadol do bezvedomia, niekde v mieste u Potoka Botiče. Myslel si, že jeho slovenský kamarát je mŕtvy, a tak jeho telo hodil do blízkeho kanála. Tam sa utopil. "Policajný orgán ukončil vyšetrovanie, spisový materiál spoločne s návrhom na podanie obžaloby predložil dozorovému štátnemu zástupcovi," uviedol Aleš Cimbala, hovorca pražského mestského zastupiteľstva. 

Ukázalo sa, že rodinu obete útočník neustále chlácholil tým, že dvadsaťosemročný kamarát len ​​odišiel narýchlo do zahraničia. Pritom skúšal zaplatiť jeho kartou a vybrať peniaze z jeho účtu."Dozorový štátny zástupca sa teraz s vecou zoznámi a po jej preštudovaní rozhodne o podaní obžaloby alebo vyriešení veci iným spôsobom," upresnil Cimbala. 

K vražde sa obvinený muž priznal, hrozí mu až pätnásťročný trest za vraždu alebo výnimočný trest doživotného väzenia, súd začne v priebehu niekoľkých mesiacov. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/Policie ČR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:05 Vtedy na východe
14:30 Čarodejov učeň
16:50 Na chalupe
12:55 Bieli vlci
15:20 Dobrý ročník
17:35 Horúce strely 2
12:30 Klamári III.
13:30 Prvé oddelenie II.
13:45 Presne takto o rok I.
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
13:40 Zatancuj si s Nely
12:55 Arthur a souboj dvou světů
14:50 Breakdance Girl
16:30 Slunce, seno, erotika