Auto si kúpil len pár hodín pred tým ako havaroval. Dvaja tínedžeri skončili v nemocnici

21.10.2020 19:02 Noviny.sk Krimi

Auto si kúpil len pár hodín pred tým ako havaroval. Dvaja tínedžeri skončili v nemocnici

ZVOLEN / Tridsaťsedemročný vodič zo Zvolena si sadol za volant s viac ako dvomi promile alkoholu. Havaroval už po pár kilometroch.


Z nového auta sa dlho netešil, kľúče od neho dostal sotva tri hodiny pred nehodou. Prvá jazda skončila vo Zvolene, nárazom do múru bývalých vojenských kasární. Žiaľ, v aute nesedel sám. Vodič viezol dvoch tínedžerov, všetci sa zranili. Vodič šoféroval pod vplyvom alkoholu.  "Prvýkrát som videla niečo takéto, išiel hádam 140km/h a tuto narazil, dve hodiny čo kúpil to auto," hovorí svedkyňa nehody.

Zvolenčan zobral na takpovediac prvú jazdu novým autom aj dvoch tínedžerov, 16 a 17-ročných chlapcov. Ďaleko sa však nedostali, havarovali na sídlisku Balkán, po pár kilometroch jazdy. Vodič chcel odbočiť, prejazd zákrutou nezvládol a auto skončilo v murovanom plote. Obaja spolujazdci sa pri náraze zranili, stav 16-ročného chlapca je podľa polície mimoriadne vážny. Vodič šoféroval aj napriek tomu, že pred jazdou pil alkohol. Podľa polície mal muž viac ako dva promile. Nevyhne sa tak trestnému stíhaniu. Polícia začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

"37-ročný vodič motorového auta sa dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla a narazil do murovaného oplotenia," informuje hovorkyňa  KR PZ Banská Bystrica Mária Faltániová. Zvolenčan viezol aj dvoch tínedžerov vo veku 16 a 17-rokov. Muž poriadne hazardoval, za volantom triezvy nesedel. Muž šoféroval hoci nemá vodičský preukaz. Nikto z nich nemal zapnutý bezpečnostný pás. 

Muž, ktorý jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozil nielen seba, ale aj svoje okolie, sa nevyhne trestnému stíhaniu. "Vyšetrovanie dopravnej nehody už prevzal vyšetrovateľ, pre trestné stíhanie ohrozenie pod vplyvom a ublíženie na zdraví," dodáva hovorkyňa  KR PZ Banská Bystrica Mária Faltániová.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Najlepšie počasie
05:10 Noviny TV JOJ
05:45 Krimi
05:15 Nové bývanie
05:45 Miláčikovo
06:15 Súdna sieň
05:35 Kutyil s.r.o.
06:15 Hotelová inšpekcia XIII.
07:20 Tradičné recepty z celého sveta III. - Pomocníci v domácnosti
05:05 Zatancuj si s Nely
05:15 Krtko
05:45 Ruby z dúhy I.
05:35 Dobrodružství Hucka Finna
07:30 Až vyjde měsíc
09:15 Noc s králem