Muž sa vybral na huby, no domov sa už nevrátil. Záchranná akcia na Spiši mala tragický koniec

Muž sa vybral na huby, no domov sa už nevrátil. Záchranná akcia na Spiši mala tragický koniec

SPIŠ / Spišskonovoveskí policajti dostali v sobotu večer hlásenie o tom, že 65-ročný muž zo Smižian je nezvestný. Vybral sa na huby do Slovenského raja, no domov sa nevrátil. Policajti si na pomoc zavolali aj horských záchranárov.

Od ranných hodín bola v Raji rozsiahla pátracia akcia. Obvodní policajti, kriminalisti, psovodi aj horskí záchranári so psami vytýčili územie podľa mobilného signálu. "Mali sme približne vytýčenú lokalitu od Smižianskej Maše smerom na Košiarny briežok. Kde dotyčný chodieval pravdepodobne na huby," vyjadril sa záchranár HZS Slovenský raj Marek Knuteľ.

Bezvládne telo neďaleko Smižianskej Maše objavil muž pri venčení psa. Muža objavili v nedeľu v dopoludňajších hodinách. Pomôcť mu už nedokázali. Bolo evidentné, že mal za sebou niekoľkometrový strmý pád.

Muž bezvládne ležal vo svahu pod niekdajším turistickým chodníkom. Z neho sa pravdepodobne zošmykol. Po viac ako 30 metrovom páde ho zastavili stromy. Muž bol pár metrov nad Hornádom.

"Bol to strmý terén, kde sa trebalo istiť. Bola tam aj premočená pôda, takže sa šmýkalo. Takže celý zásah bol robený lanami, aby nás náhodou nešmyklo," povedal Knuteľ. "Spišskonovoveskí policajti vec dokumentujú ako podozrenie z prečinu usmrtenia. Obhliadajúci lekár cudzie zavinenie vylúčil a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu," uviedol Jaroslav Ličák, Oddelenie prevencie a komunikácie KR PZ KE.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:20 Lockout: Útek z MS - 1
01:25 Kick-Ass 2
03:20 Krimi
22:30 Príbeh môjho syna
01:25 Bublina
02:45 Letecké katastrofy XIV.
23:05 Paranormálne záhady V.
00:05 Život po ľuďoch I.
01:05 POLICAJTI V AKCII
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Bob staviteľ XV. - XVIII.
22:20 Zabijáci
00:15 Underground
02:55 Rozchod