Problematické zdemolované auto pri Prievidzi: Okoloidúci vodiči sú už zúfalí

Problematické zdemolované auto pri Prievidzi: Okoloidúci vodiči sú už zúfalí

DOLNÉ VESTENICE / Ešte 25. augusta sa pri obci Dolné Vestenice v prievidzkom okrese zrazili dve dodávky a osobné auto. Zdemolované dodnes stojí vedľa cesty. Majiteľ oň nejaví záujem. Mnohí vodiči tam zastavujú, pretože si myslia, že ide o nehodu a chcú pomôcť.

"Išiel som podvečer, videl som auto, normálne mi srdce zovrelo. Zastavil som, myslel som si, že je tam niekto, našťastie nebol," povedal vodič Daniel. Naskytol sa mu hrozivý pohľad. Zdemolované auto púta pozornosť už z diaľky. 

Nehoda sa stala ešte 25. augusta. Auto však stále stojí vedľa cesty. Za ten čas tu zastavilo množstvo vodičov s cieľom pomôcť posádke. V osudný deň sa tu zrazili dve dodávky a osobné auto. To tu zostalo dodnes. "V tomto prípade je to na pleciach správcu komunikácie, ktorý zodpovedá za zjazdnosť komunikácie," vyjadril sa právnik Róbert Pietrik.

"Auto bolo havarované. Môžu z neho vytekať prevádzkové kvapaliny, mal by správca komunikácie vyzvať majiteľa, neodkladne to odstrániť, skonštatoval Pietrik. "Slovenská správa ciest nemôže nakladať s cudzím majetkom," vyjadril sa Martin Guzi zo Slovenskej správy ciest. 

Slovenská správa ciest tvrdí, že auto môže dať odstrániť iba polícia. "Majiteľ auta bol políciou niekoľkokrát vyzvaný o odstránenie auta z ochranného pásma cesty prvej triedy," uviedol hovorca KR PZ Trenčín Pavol Kudlička.

Dodnes tak neurobil. Auto začali postupne rozkrádať. Chýbajú mu už kolesá a veľa vecí zmizlo aj z interiéru. Podľa právnika mali úrady dávno konať. "Odtiahne na určené parkovisko a znovu vyzve majiteľa, aby si to zobral," dodal Pietrik. Náklady môžu od majiteľa vozidla následne vymáhať. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 NA HRANE
20:25 Warcraft: Prvý stret
23:05 Pod paľbou
01:30 Profesionáli
20:10 Doktori III.
21:00 Dr. House II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
20:30 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
20:15 Potížísta
22:10 Valhalla: Říše bohů
00:00 Trojitá hrozba