Divoká nočná naháňačka s policajtmi: Opitý vodič unikal niekoľko kilometrov, nezastavil ho ani defekt

Divoká nočná naháňačka s policajtmi: Opitý vodič unikal niekoľko kilometrov, nezastavil ho ani defekt

RIMAVSKÉ BREZOVO / Nočná naháňačka s policajtmi v rimavskosobotskom okrese mala niekoľko kilometrov. Vodič z Martina odmietol zastaviť hliadke a počas jazdy dostal aj defekt.

Asi päť minút po pol dvanástej v noci chcela vodiča zastaviť hliadka PMJ. Ten ale policajtov odignoroval a v jazde pokračoval ďalej. "Polícia opakovane zastavovala toto vozidlo svetelným a výstražným znamením, na čo vodič neragoval," priblížila policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 

Prešiel cez celé mesto a pokračoval smerom na Hnúšťu. Uháňal niekoľkými obcami, policajti boli za ním. Postupne sa k nim pridávali ďalšie hliadky.

40-ročnému vodičovi sa pred policajnými hliadkami podarilo unikať až 21 kilometrov. Časť trasy pritom prešiel iba na troch pneumatikách. "V tom momente krik ostal, osvetlené celé námestie ostalo, asi štyri autá boli policajtov. Vyzerá to tu také obrúsené, aj čiara je tu, to auto prišlo bez kolesa," opísala naháňačku miestna obyvateľka. 

Keď muž odstavil svoje auto, ešte z neho vyskočil a pokúšal sa zmiznúť. "Utekal k potoku a tam sa skryl, policajti ho našli," povedala miestna obyvateľka. 

Vodič pochádza z Martina, čo je takmer 200 kilometrov od miesta, kde ho zastavovali. Čo robil v tomto regióne, nie je známe, faktom však je, že konal maximálne nezodpovedne. "Pri dychovej skúške mu namerali 1,31 mg alkoholu, čo je v prepočte 2,73 promile. Pri opakovanej dychovej skúške nafúkal ešte viac," vysvetlila Faltániová. 

40-ročného Dušana už obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený vodič je ešte stále v policajnej cele. V utorok by mal sudca rozhodnúť o jeho treste v tzv. superrýchlom konaní.

Bez papierov a zdrogovaný. Obyčajná kontrola sa skončila policajnou naháňačkou: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem