Skoro jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Kauza Fritzl: Dcéra Elisabeth dnes vypovedá cez telemost
Zdielať na
Krimi

Kauza Fritzl: Dcéra Elisabeth dnes vypovedá cez telemost

Porotcovia majú dnes v pláne pozrieť si ďalšie svedectvo zaznamenané na videu

Fritzl si opäť zakrýval tvár, keď ho viedli do súdnej siene v rakúskom meste St. Pölten, západne od Viedne.

Porotcovia majú dnes v pláne pozrieť si ďalšie svedectvo zaznamenané na videu, ktoré poskytne hlavný svedok proti Fritzlovi, jeho 43-ročná dcéra Elisabeth. Mala 18 rokov, keď ju Fritzl údajne uväznil v podzemnom, zanedbanom a špinavom bunkri pod domom rodiny.

Fritzl sa dnes už nebude vyjadrovať k obvineniam. "Povedal už všetko," uviedol jeho právnik Rudolf Mayer pre agentúru AFP. Keďže proces napreduje rýchlo, Mayer nevylúčil, že rozsudok vynesú už o deň skôr, teda vo štvrtok.

Fritzl sa priznal k obvineniam z incestu a väznenia, ale odmieta zabitie z nedbalosti a zotročovanie. Prokurátori mu totiž kladú za vinu smrť dieťaťa, ktoré zomrelo krátko po narodení. Podľa ich tvrdení mohlo prežiť, keby mu bol zabezpečil náležitú lekársku starostlivosť.

TASR/AP/Helmut FohringerRakúšan médiami nazývaný Monštrum z Amstettenu čelí tiež obvineniam zo znásilnenia a opakovaného znásilňovania.

Fritzlovi hrozí doživotný trest, pričom vynesenie rozsudku možno očakávať už vo štvrtok.

Verejnosť je z procesu vylúčená, no hovorca súdu Franz Cutka uviedol, že na konci dnešného pojednávania sa rozhodne, či v stredu nebude opäť pripustená. V tento deň sa budú čítať znalecké posudky.

TASR

Zdielať na

Najčítanejšie správy