Zrážka dvoch motorkárov uzavrela hlavný ťah na Handlovú, na miesto privolali vrtuľník

Zrážka dvoch motorkárov uzavrela hlavný ťah na Handlovú, na miesto privolali vrtuľník

JÁNOVÁ LEHOTA / K vážnej dopravnej nehoda došlo pri Jánovej Lehote. Zrazili sa tam dvaja motorkári. Hlavný ťah smerom na Handlovú museli úplne uzavrieť. Na miesto vyrazil záchranársky vrtuľník, jeden z motorkárov bol vo vážnom stave.

Hlavný ťah zo Žiaru nad Hronom smerom na Handlovú bol v nedeľu popoludní neprejazdný. Autá stáli v dlhých kolónach, cestu museli uzavrieť pre vážnu nehodu. Motorky, ktoré sa zrazili, zostali ležať na zemi.

​Cestu obsadili zasahujúci záchranári aj hasiči. "Po príjazde na mieste bolo zistené, že jedna osoba je v ošetrovaní RZP a druhá na krajnici, ktorú sme pomáhali ošetrovať rýchlej zdravotnej pomoci," priblížil Milan Vlkovič z HaZZ Žiar nad Hronom. 

Priamo na frekventovanom ťahu pristál aj záchranársky vrtuľník. Ten privolali na pomoc k jednému zo zranených motorkárov. Jeho stav bol natoľko vážny, že potreboval prevoz do banskobystrickej nemocnice.

"Posádka si na mieste prebrala 43-ročného motocyklistu s poranením driekovej chrbtice a zlomeninou predlaktia, bol v stabilizovanom stave prevezený do fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici," upresnila Alena Hopjaková, hovorkyňa leteckých záchranárov. 

Druhého zo zranených motorkárov odviezli záchranári sanitkou do nemocnice v Žiari nad Hronom, jeho stav nebol, našťastie, natoľko vážny.

Okolnosti dopravnej nehody už vyšetruje polícia. Podľa prvotných informácií sa mal jeden z motorkárov otáčať na ceste a druhý z mužov, ktorý išiel za ním, mal doňho naraziť.

"Pravdepodobnou príčinou dopravnej nehody bolo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti. Alkohol u účastníkov nehody zistený nebol. Obaja utrpeli zranenia, ktoré si vyžadovali okamžitý transport do nemocnice," uviedol Mário Bóna z komunikačného odboru KR PZ Banská Bystrica. 

Bratislavčan upozornil hliadku policajtov na nezákonnosť pri meraní rýchlosti. Kto má pravdu? Viac informácií má Milan Dančo

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Pravá blondínka 2
15:50 Nová záhrada
16:50 Na chalupe
15:20 Mačka a pes
17:30 Denník ľadovej princeznej
19:45 Profesionáli VI.
14:40 Dr. Harrow
15:50 Dr. Harrow
16:55 9-1-1
15:40 Strážca vesmíru Roger
15:55 Barbapapa I.
16:00 Máša a medveď III.
15:05 Můj kámoš špión
16:55 Kdybych měl křídla
18:30 Ledová sezóna