Krvavá kolízia pri Závadke: Vodič zmasakroval na ceste päť diviakov

Krvavá kolízia pri Závadke: Vodič zmasakroval na ceste päť diviakov

ZÁVADKA / To, čo v noci čakalo na poľovníkov pri Závadke, bol riadny masaker. Došlo tam ku kolízii osobného auta so zverou. Nebola to však hocijaká zrážka. Vodič naraz usmrtil až päť diviakov.

Ku kolízii došlo medzi Humenným a obcou Závadka, a to okolo pol jedenástej večer. Vzhľadom na pestované plodiny sú v tomto úseku kolízie so zverou časté. No tamojší ľudia sa ešte nestretli s tým, že by počet usmrtených kusov bol pri jednej kolízii až taký vysoký. Auto, ktoré ich zrazilo, už na mieste nebolo.

"Po príchode na miesto sme našli 5 prasiat. Prechádzali z kukurice do pšenice, ktorá už je pokosená," povedal podpredseda PZ Jánošík Závadka Juraj Hrubovský. Bol to riadny masaker. Uhynuté kusy boli po celej ceste. Polícia kolíziu eviduje ako škodovú udalosť.


"Tieto nehody sú špecifické tým, že vodiči majú krátky čas na reakciu a aj z tohto dôvodu sa zrážke už často nedá zabrániť," uviedla hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Ligdayová. "Apeloval by som na vodičov, nech znížia v nočných hodinách rýchlosť. Nechcem byť prorok, ale nie je to posledné, čo sa dnes stalo," vyjadril sa predseda Kynologickej komisie OPK a hospodár PZ Jazvec Myslina Pavol Jevčák.

Diviaky prevzali zástupcovia príslušného poľovníckeho združenia. Nasledovať bude laboratórne vyšetrenie na zistenie možnej prítomnosti Afrického moru ošípaných. "Vzorky na veterinu a čakáme za výsledkami. Až tak môžeme nakladať s divinou," povedal Hrubovský.

V lokalite sú kolízie časté. Pred rokom došlo k stretu auta s dvoma diviakmi iba o kúsok ďalej, na vjazde do Humenného. "Každý rok máme zrazených 6-7 kusov srnčej zveri a teraz vidíme, že aj diviačia. Niekedy ide doslova a dopísmena aj o život," zhodnotil Jevčák.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Logan Lucky: Miliónová lúpež
23:10 Janko a Marienka: Lovci čarodejníc
01:05 Boj o Hodvábnu cestu
20:25 Boj o Hodvábnu cestu
22:40 Dánske dievča
01:15 Šanghajský rebel
20:55 Hawaii 5.0 X.
21:55 Kravaťáci VIII.
22:55 Učitelia v utajení
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
22:15 Medzi nami zvieratkami
20:15 Paříž počká
21:55 Příběh mého syna
00:00 Strážce spravedlnosti II.