Polnočný požiar v obci Hrochoť. Nič netušiaca rodina prišla o strechu počas dovolenky

Polnočný požiar v obci Hrochoť. Nič netušiaca rodina prišla o strechu počas dovolenky

HROCHOŤ / Krátko pred polnocou museli zasahovať hasiči pri požiari rodinného domu v Hrochoti pri Banskej Bystrici. Plamene vyšľahli pravdepodobne z prístavby rodinného domu. Tí boli v čase požiaru na dovolenke.

Plamene šľahali zo všetkých strán rodinného domu, rodina, ktorá v ňom bývala prišla v priebehu ničivého požiaru o všetko čo si tu roky budovali. "Snažíme sa urobiť maximum, domáci sú na dovolenke," povedal starosta obce Marián Mazúch. "Tuto vedľa susedovci, ja neviem čo sa deje, som sa práve prebrala, neviem čo sa stalo," opísala situáciu suseda.


Majiteľka rodinnému domu aj s deťmi tak nebola v čase požiaru vo vnútri. Celý týždeň trávia na dovolenke na južnom Slovensku a tak v noci ani netušili, čo sa u nich doma na Hrochoti deje. "V čase príchodu celá strecha v plameňoch, začali sme práce s dobrovoľníkmi," uviedol veliteľ zásahu Ondrej Pinka. "Aktivoval som dobrovoľníkov, strecha v plameňoch, susedia aj dobrovoľníci pomáhajú zachrániť čo sa dá," vyjadril sa starosta.

Majiteľka si podľa susedov dom sama postupne prerábala, oheň ale teraz všetko zničil. Zhorela strecha a zničený je aj interiér. Škody tak budú rátať v tisíckach eur. Návrat z dovolenky tak bude na Hrochoti mimoriadne smutný. Navyše nikto nevie prečo sa to celé stalo.

Prečo začalo horieť hasiči nevedia, na miesto bol aj zistovateľ príčin požiaru.V dome nikto nebol celý týždeň, pred odchodom vraj vypli veštky spotrebiče, prečo začalo horieť si vysvetliť nikto nevie. Vylúčiť sa však nedá ani cudzie zavinenie, pokiaľ by sa táto verzia potvrdila, prípadom sa bude zaoberať aj polícia.

V Ostrovanoch na východnom Slovensku sa stala tragédia. Vodič osobného auta zrazil v miestnej osade dvoch malých chlapcov. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:00 Prestreté
15:50 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
17:30 Noviny
15:00 Poklady z blšáku IX.
15:30 Veľké upratovanie X.
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
14:55 Hawaii 5.0 IX.
15:55 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
16:55 Súdna sieň
15:05 Ruby z dúhy II.
15:30 Strážca vesmíru Roger
15:40 Máša a medveď II.
15:15 Štěstí jménem Lucky
16:55 Kdybych měl křídla
18:35 Zlatokopka