VIDEO: Partia mladých ľudí riskovala šialenou jazdou pri Dobšinej. Ich prípad má v rukách už polícia

VIDEO: Partia mladých ľudí riskovala šialenou jazdou pri Dobšinej. Ich prípad má v rukách už polícia

DOBŠINSKÝ KOPEC / Sociálnou sieťou sa šíri video, na ktorom skupina mladých ľudí mimoriadne riskantnou jazdou ohrozuje nielen seba, ale aj ostatných vodičov na Dobšinskom kopci. Ten je známy svojimi početnými ostrými zákrutami, ktoré sú výzvou aj pre skúsených automobilových pretekárov. Tí však súťažia len na uzavretej trati, teda bez toho, aby ohrozovali protiidúce vozidlá.

Partia mladých ľudí ostrými zákrutami Dobšinského kopca prechádzal sediac na oknách auta. Dve dievčatá vystrčené od pól pása z okien, mladý muž dokonca sedí na okraji strešného okna. Nad takouto jazdou krúti hlavou aj skúsený automobilový pretekár. "Každopádne to bolo nebezpečné, keďže tak by sa na aute v žiadnom prípade nemalo jazdiť, je to trať, kde sa preteká, kde sú rôzne nebezpečné zákruty," vraví automobilový pretekár Tomáš Srnka Ondrej. 

Video TV JOJ ukázala aj učiteľovi autoškoly. Ani on neskrýval rozhorčenie. "Mohla vypadnúť z toho okna, mohla zo strechy spadnúť tá osoba. Mohli to byť fatálne smrteľné následky," poznamenal majiteľ autoškoly Peter Džačár. 

Video sa prostredníctvom sociálnej siete dostalo aj do rúk polície, ktorá sa nim už zaoberá. "Ide o podozrenie z priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky," informuje policajná hovorkyňa Jana Mésárova. Podľa zákona musí vodič zabezpečiť, aby jeho spolujazdci sedeli v aute pripútaní.

"Osoba sediaca na sedadle povinne vybavenom pásom alebo iným zadržiavacím zariadením je povinná toto zariadenie použiť," dodáva Mésárova. Na videu je jasne viditeľné, že partia mladých ľudí ohrozovala cestnú premávku. Či im to za to stálo sa už dozvedia od polície.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
17:00 Americký prezident
19:35 Profesionáli III.
20:25 Kráľ Škorpión: Kniha duší
16:50 Áno, šéfe! USA V.
17:50 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
19:00 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
17:05 Maxipes Fík
17:15 Máša a medveď II.
17:25 Cesta za pokladom
15:25 Pomáda: Živě
17:45 Útěk ze Sibiře
20:15 Plán útěku 2