Strach obyvateľov bytovky spôsobil dym na balkóne. Hasiči násilím vnikli do bytu, čakalo ich prekvapenie

Strach obyvateľov bytovky spôsobil dym na balkóne. Hasiči násilím vnikli do bytu, čakalo ich prekvapenie

ROŽŇAVA / Hasiči často vyrážajú aj ku skutočne kurióznym zásahom. Tí rožňavskí museli vypáčiť dvere bytu, aby sa dostali k zdroju dymu na balkóne. Z toho, čo na balkóne našli, boli prekvapení aj samotní hasiči.

Dym sa valil z balkóna na 9. poschodí, obyvatelia paneláku už začínali mať strach. Po príchode hasičov policajti uzavreli celú ulicu. Hasiči sa zatiaľ snažili priblížiť ku balkónu aj pomocou vysokozdvižnej plošiny.

"Dostali sme sa aj s plošinou a aj s výťahom na 9. poschodie," hovorí veliteľ zásahu Róbert Dókus. Keďže hasičom dvere bytu nikto neotváral, museli si poradiť sami."Dvere sme museli vypáčiť pomocou páčidla," vysvetlil Dókus.

Hasiči hľadali zdroj dymu, ten našli na balkóne. Zadymený kvetináč bol teda príčinou výjazdu hasičov na jedno z mestských sídlisk. Našťastie sa nič vážne nestalo. Vďaka rýchlemu zásahu hasičov nevznikli v byte ani na balkóne žiadne škody. Požiar sa však mohol rozšíriť.

"Mohol by sa cez fasádu lebo tá je z polystyrénu alebo cez plastové okno," vymenováva Dókus. Aj preto hasiči neustále apelujú na ľudí, aby s otvoreným ohňom manipulovali opatrne.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:35 Agentka bez minulosti
19:40 Profesionáli VIII.
20:30 Všetko čo mám rád
18:00 Súdna sieň
19:00 Kosti X.
20:10 9-1-1: Texas
18:35 Tom a Lili
18:45 Kid Lucky
19:00 Malí fidlikanti
18:35 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
20:15 Operace Entebbe
22:10 Cesta válečníka