Krvná skúška má pred dychovou prednosť

10.02.2009 15:39 Noviny.sk Krimi

Krvná skúška má pred dychovou prednosť

Ani notársky overenú kópiu technického preukazu nesmie policajt tolerovať

Mnoho vodičov napríklad nevie, že krvná skúška má pred dychovou prednosť, ak o ňu občan požiada. Potvrdzujú to aj slová prezidenta Policajného zboru Slovenskej republiky (PZ SR) Jána Packu: „Policajt je povinný v prípade problémov akceptovať želanie občana, aby išiel na krvnú skúšku. V tomto prípade vždy platí výsledok krvnej skúšky. Ak policajt odmietne, občan má právo si dať urobiť krvnú skúšku a pokiaľ je výsledok v jeho prospech, tak polícia je povinná nahradiť náklady s tým spojené.“

Ďalej Packa upozorňuje, že žiadna kópia technického preukazu nemôže nahradiť originál. A to dokonca aj v prípade, že si vodič nechal túto kópiu notársky overiť. „Je to logické, pretože inak by si vodič mohol vyrobiť aj 15 kópií notársky overených technických preukazov a stále by mohol na motorovom vozidle jazdiť,“ ako Packa dodáva.

Ďalšia diváčka bola svedkom lúpeže takzvaných „autičkárov.“ Napriek tomu, že si tváre týchto mužov dokonale pamätá a dala mužom zákona kontakt na svoju dcéru, zatiaľ ju nikto z policajtov nekontaktoval. Packa zdôrazňuje, že takýto prípad môže nastať len v tom prípade, že policajti medzičasom páchateľov dolapili. V opačnom prípade sú nútení občianku kontaktovať.

Zdroj: joj.sk/TV JOJ, Adam Zavřel

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:30 Profesionáli III.
20:30 Denník Bridget Jonesovej
22:35 Niečo na tej Mary je
19:00 Štyri svadby a jeden pohreb
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
20:55 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
19:35 SpongeBob v nohaviciach IX.
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
18:25 Cirkus
20:15 Na nože
22:30 Dřív než půjdu spát