Jasno
-1°
Bratislava
Vanda
7.2.2023
Motoristi, pozor! Pri dodržiavaní nového zákona buďte ostražití
Zdielať na
Krimi

Motoristi, pozor! Pri dodržiavaní nového zákona buďte ostražití

Poradí vám šéf Policajného zboru SR Ján Packa

Prezident Policajného zboru SR Ján Packa upozorňuje, že aj pri motocykloch, prípadne pri skútroch, musia vodiči dodržiavať niektoré základné pravidlá, ktoré sú nevyhnutné pre bezpečnosť cestnej premávky.

Napríklad skúter s objemom motora do 50 cm3, ktorý dokáže vyvinúť rýchlosť 45 km/h a bol dovezený zo zahraničia, musí byť podľa Packu technicky schválený a prihlásený do evidencie na Slovensku. Napriek tomu, že toto vozidlo zaraďujeme do kategórie malých kubatúr, jeho vlastník ho nesmie užívať bez platného vodičského preukazu. V opačnom prípade môže polícia vodičovi vyrúbiť nemalú pokutu.

Ďalej Packa upozorňuje, že pre vodičov autobusov by mali platiť rovnaké pravidlá ako pre vodičov osobných motorových vozidiel a nemali by byť v žiadnom prípade zvýhodňovaní. Ak sa vodiči autobusov dopustia dopravného priestupku, polícia by nemala váhať a potrestať každého, kto porušil zákon o premávke na pozemných komunikáciách.

Nový cestný zákon priniesol novinku aj v svietení. Kým v minulosti nebolo povolené používať LED diódové osvetlenie, v súčastnosti to zákon už povoľuje. Od 1. februára môžu toto osvetlenie motoristi používať namiesto denného svetla.

Viac sa dozviete v priloženom videu!

Zdielať na

Najčítanejšie správy