Ženu, ktorá pustila plyn a z bytu odišla, polícia obvinila. Do bytovky sa ale vrátila späť

28.05.2020 09:27 Noviny.sk Krimi

Ženu, ktorá pustila plyn a z bytu odišla, polícia obvinila. Do bytovky sa ale vrátila späť

KEŽMAROK / Mladú ženu, ktorá vyľakala susedov tým, že pustila v byte plyn a odišla, policajti obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia. Obyvatelia boli presvedčení, že sa domov už nevráti. Je však späť, rovnako aj obavy. Redakcia TV JOJ sa s obvinenou rozprávala.

Podľa informácií tV JOJ byt patrí príbuznému mladej ženy, a ten mla susedov ubezpečiť, že už vymenil zámku na dverách a žena sa dovnútra nedostane. Lenže dvere nám otvorila práve ona. Večer 17. mája žena pustila v byte plyn a odišla. Silný zápach bolo cítiť na všetkých poschodiach bytov, ľudia sa veľmi báli. Zasiahli hasiči, plynári aj policajti. Žena mala v dychu takmer tri promile, no nebolo to po prvýkrát čo také niečo urobila. V minulosti v byte dokonca horelo. 

Teraz je späť a susedia netaja obavy. K nám bola milá, no k nim vraj nie. "Začala strašne susedom nadávať, a to sa nerobí," vyjadrila sa suseda a domovníčka Helena Maťašovská. 

Aj keď žena bola po skutku na slobode a stále je, prípad uzavretý nie je. Kežmarskí policajti ju už obvinili. "Po zhodnotení dôkaznej situácie a vyhodnotení dôkazných skutočností, bolo vznesené obvinenie 28- ročnej žene z Kežmarku za prečin všeobecné ohrozenie. Vzhľadom na potrebu vykonania ďalšieho dokazovania, ďalšie informácie momentálne nie je možné poskytnúť," informovala policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. 

"Budeme mi así hroziť liečenie, neviem ako dopadne súd," vyjadrila sa obvinená žena. 

Plyn je v byte zatiaľ pre bezpečnosť, podľa slov domovníčky, odstavený. Po všetkom čo s mladou ženou za tie roky zažili, sú už unavení. "Stále len dohováraťa, dohovárať. Mne jej zo začiatku bolo veľmi ľúto, ja som jej aj pomáhala, ako sa dalo," dodala domovníčka. 

Lenže obvinená má problém s alkoholom, čo sama tiež priznala. Rovnako má aj ďalšie osobné problémy, ktoré sa jej nedaria zvládať. Susedia ale za ne nemôžu, len trpia. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Profesionáli III.
20:25 Pravá blondínka 2
22:30 Odboj: Bielski partizáni
18:55 Súdna sieň
20:10 Kosti IV.
21:00 Dr. House I.
19:25 Medzi nami zvieratkami
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
17:45 Divergence
20:15 Příběh mého syna
22:30 Vlčí volání