Kuriózna krádež: Muži mali dlhé prsty na zvieratá, ukradnuté prasa posadili na miesto spolujazdca

22.05.2020 11:25 Noviny.sk Krimi

Kuriózna krádež: Muži mali dlhé prsty na zvieratá, ukradnuté prasa posadili na miesto spolujazdca

Archívna reportáž
embed kód
HLOHOVEC / Polícia zadržala troch mužov, ktorí majú stáť za sériou krádeží vlámaním v obciach v okolí Trnavy a v meste Hlohovec. Okrem toho, že vykrádali rôzne novostavby, odhodlali sa aj na zvieratá a nie hocijaké. Do auta posadili aj prasa.

Polícia v prípade kurióznych vlámaní zadržala troch podozrivých mužov, ktorí majú dokopy na svedomí 8 prípadov. Vykrádať novostavby, odkiaľ brali rôznu techniku, náradia, elektroniku či skladovacie kontajnery, mali otec so synom a ďalším komplicom. Kým niektorí zlodeji majú "dlhé prsty" najmä práve na rôzne náradie a techniku, títo si vzali na mušku aj zvieratá. 

Z obcí v okolí Trnavy a v meste Hlohovec kradli aj sliepky, kačice, zajace a dokonca aj ošípané z domácej farmy. Ako informovala polícia jedno prasa naložili rovno do auta a posadili ho na miesto spolujazdca. "Majiteľom spôsobili krádežou a poškodením zariadenia škody za približne 14 800,- Eur," informovala polícia. 

Policajti po zadržaní vypočuli všetkých troch  Lukáša (24), Martina (28) a Jozefa (46), všetkých z okresu Trnava, a obvinil ich zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. "Obvinení muži sú stíhaní vo väzbe. V súvislosti s vyšetrovaním vykonali policajti aj domovú prehliadku a prehliadku nebytových priestorov. Časť nakradnutých vecí, ktoré nestačili predať, zaistili a budú vrátené majiteľom. Z ukradnutých zvierat sa, okrem prasaťa, väčšina vrátila majiteľovi," informovala ďalej polícia. 

Obvineným v prípade dokázania viny, hrozí tri až desať rokov.

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:55 Kixšou
06:20 POLICAJTI V AKCII
07:30 Panelák VII.
06:05 Prvé oddelenie II.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Dovidenia, stará mama! II.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:40 Tajemství úspěchu
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda