Pri vážnej dopravnej nehode odhodilo spolujazdca z auta, vo vzduchu skončilo aj auto

Pri vážnej dopravnej nehode odhodilo spolujazdca z auta, vo vzduchu skončilo aj auto

PLIEŠOVCE / K vážnej dopravnej nehode došlo vo štvrtok neďaleko obce Pliešovce. Zrážka dvoch áut si vypýtala viacerých zranených, situácia si vyžiadala aj pomoc záchranárskeho vrtuľníka. Pod nehodu sa podpísal alkohol.

Je tu široká, rovná cesta, aj napriek tomu sa pri Pliešovciach stala vážna nehoda. Škodovka vyšla na hlavnú cestu, 43 ročný vodič nezastavil na stopke a nabúral do prichádzajúceho auta. Po silnom náraze Citroen aj s 23 ročným vodičom vyletel do vzduchu.

"Jedno auto prevrátené na streche a druhé na kolesách," priblížil Peter Cesnak z HaZZ Pliešovce. "Vodič Škoda 120 bez evidenčných čísiel pri vychádzaní z vedľajšej cesty nedal prednosť Citroenu a došlo k zrážke," informovala o nehode hovorkyňa KR PZ B. Bystrica Mária Faltániová. 

V škodovke sedel okrem vodiča aj spolujazdec, ktorý po náraze vypadol cez čelné sklo na cestu. Utrpel vážne zranenia hlavy, do Pliešoviec preto letel aj záchranársky vrtuľník. Muža previezli v umelom spánku do banskobystrickej nemocnice. Momentálne je hospitalizovaný, no nevedia jeho totožnosť, nakoľko nemal pri sebe doklady totožnosti. 

V aute bola plná taška červeného vína. 43 ročný vodič síce tvrdil, že alkohol nepil, no dychová skúška potvrdila opak. Nepamätal si dokonca ani to, že v aute nesedel sám. "Pravdepodobný vinník nehody mal viac ako 2,5 promile alkoholu," skonštatovala Mária Faltániová. 

Oboch vodičov previezli do zvolenskej nemocnice na pozorovanie. Pravdepodobný vinník nehody šoféroval nielen pod vplyvom alkoholu, ale aj napriek tomu, že mal zadržaný vodičský preukaz.

Cyklistka (33) náraz do nákladiaka neprežila. Život jej mohla, zrejme, zachrániť aj prilba. Viac už Andrea Miková: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/HaZZ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Prvé oddelenie II.
09:00 Súdna sieň
06:10 Dr. LUDSKY
07:30 Panelák VII.
08:40 Simpsonovci XXIII.
06:45 Dovidenia, stará mama! II.
07:35 OCHRANCOVIA
08:30 OCHRANCOVIA
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam IX.
07:20 Požiarnik Sam IX.
05:25 Z ulice na green
07:10 Kapitán Trueno a Svatý Grál
09:15 Království surikat: Příběh začíná