Mafiána "Hrobára" tesne po prepustení zadržala NAKA. Dobehli ho vraždy z minulosti

Mafiána "Hrobára" tesne po prepustení zadržala NAKA. Dobehli ho vraždy z minulosti

LEOPOLDOV / Bývalého šéfa Dunajskostredsej mafie Lehela Horvátha alias Hrobára a jeho syna Tibora prepustil dnes sudca na slobodu. Dvojica bola obžalovaná z pokusu o vraždu Lehelovej manželky. Ivetu mali podľa obžaloby brutálne dobiť a hodiť levici. Lehel strávil na slobode iba pár minút. Dobehli ho totiž mafiánske vraždy z minulosti.

Lehel spolu so synom Tiborom mali podľa obžaloby v marci roku 2018 dobiť Lehelovu manželku Ivetu. Nakoniec ju mali hodiť do klietky k levici Simbe, útok však prežila. So zlomenými rebrami a pomliaždenými pľúcami ju mali od levici zobrať a naložiť do auta a odviezť pred jej rodičovský dom.

Otca so synom po útoku obvinili a skončili vo väzbe. Obaja akékoľvek obvinenia odmietali. Iveta pred súdom vypovedala, že si útok vymyslela a zranenia jej spôsobila levica pri kŕmení.

Vo štvrtok cez telemost padol po viac ako dvoch rokoch rozsudok. Lehela a Tibora Horváthovcov senát okresného súdu v Trnave prepustil na slobodu. "Išlo tam o procesnú chybu. Vyšetrovateľka poučila poškodenú v súlade so zákonom, len to nebolo preložené do Maďarského jazyka, tej poškodenej," uviedol  obhajca Lehela Horvátha Juraj Gavalec

Okolo pol štvrtej popoludní vyšiel spoza múrov Leopoldovskej väznice syn Tibor. O pár minút prepustili aj Lehela. Kukláči z Národnej kriminálnej agentúry si prišli po Lehela Horvtáha priamo pred väznicu v Leopoldove.

Podľa našich informácií Lehela Horvátha obvinil vyšetrovateľ NAKA zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny. Ďalej za krádež trezora z banky a z 5-tich vrážd. Brutálne mal popraviť bossa šátorovcov - Lajoša Šátora. Jeho telo sa dodnes nenašlo. K vražde sa už priznal v minulosti. Neskôr to však popieral.

Obvinený je aj z vraždy Andora Raisza, ktorý bol účtovníkom šátorocov. Jeho telo mal gang po vražde rozštvrtiť a pomlieť v mlynčeku na mäso. Pozostatky mali hodiť do mŕtveho ramena malého Dunaja. Ďalšou obeťou má byť bývalý kumpán Csaba Karika a ďalšie dva biele kone, ktoré slúžili na ekonomickú trestnú činnosť. Obete mali uškrtiť a zakopať. V minulosti mal slúžiť práve Lehelov obrovský pozemok v Čótfe, ako cintorín mafiánskych popráv. Obete zakopávali do hlbokých jám pomocou bagra.

Ozbrojení kukláči Lehela spred basy naložili do auta a odviezli na výsluch do Bratislavy na Národnú kriminálnu agentúru. V najbližších dňoch bude o jeho vzatí do väzby rozhodovať špecializovaný trestný súd. 

Viac o prípade sa dozviete aj v nasledujúcej archívnej reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
06:20 POLICAJTI V AKCII
07:30 Panelák VII.
08:40 Simpsonovci XXIII.
06:40 Dovidenia, stará mama! II.
07:30 POLICAJTI V AKCII
08:25 POLICAJTI V AKCII
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam IX.
07:20 Požiarnik Sam IX.
05:40 Tajemství úspěchu
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda