Polojasno
18°
Bratislava
Oliver
7.7.2022
Pes na snowboarde už pesničky z kufra prepínať nebude. Vodičovi hrozí pobyt za mrežami
Zdielať na
Krimi

Pes na snowboarde už pesničky z kufra prepínať nebude. Vodičovi hrozí pobyt za mrežami

Pozrite si aj nezostrihanú reportáž pôvodného videa:

KOŠICE / Video, ktoré bavilo tisícky divákov a ovládlo slovenský internet, má napokon svoje rozuzlenie. Michalovskému vodičovi testy potvrdili prítomnosť drog v tele, baviť tak môže kolegov za mrežami až na obdobie jedného roka.

V januári tohto roku verejnosť pobavila veta jedného z michalovských vodičov, ktorý sa policajtov snažil presvedčiť, že vlastne on nemôže za to, že so svojim autom na parkovisku narazil do iného vozidla, ale môže za to pes, pretože „pes mi štekal vzadu do ucha, tak možno preto. Predtým som ho zatvoril do kufra a príde na snowboarde, si prešiel cez takú dierku, keď je smädný, tak si príde dopredu. Prepne mi pesničku alebo čo mi povie, a som sa zľakol“

Svoj príbeh nám opísal skutočne pôsobivo. To ale stále nebolo všetko. Priblížil nám aj svoje plány na večer. "Idem sa dobre najesť, polievočku by som si dal, zima je vonku. Pivečko si dám konečne po dlhšej dobe. A večer zase ženy, drogy, alkohol, herne," uviedol Michalovčan Marek. 

Skutočnosť však bola úplne iná. "23. januára tohto roku sa vtedy 31-ročný vodič dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a na jednom z parkovísk v meste Michalovce so spätným zrkadlom na svojom vozidle značky BMW narazil do spätného zrkadla tam odstaveného vozidla Škoda Octavia," priblížila hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová. Michalovskí policajti, dokumentujúci túto udalosť, vodiča podrobili dychovej skúške, avšak jej výsledok bol negatívny.

Policajtom sa však správanie vodiča nepozdávalo, pretože vodič javil známky požitia iných návykových látok, preto bol vyzvaný, aby sa podrobil odberu biologického materiálu, čo dobrovoľne v michalovskej nemocnici urobil. "Špecializovaným zdravotníckym pracoviskom bola v jeho krvi zistená prítomnosť metamfetamínu (pervitín) a amfetamínu, a následne znaleckým dokazovaním bolo zistené, že vodič v stave po ich požití nebol schopný bezpečne viesť motorové vozidlo, pretože jeho schopnosť viesť vozidlo bola výrazne negatívne ovplyvnená rovnako, akoby užil alkohol v množstve viac ako 1 promile," upresnila Ivanová. 

Na základe výsledkov vodiča preto obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí ročný pobyt za mrežami.

Muž sa dobrovoľne prihlásil do karantény v Gabčíkove. Ukázalo sa ale, že na aute v pátraní: 

Súvisiace články

Najčítanejšie