Mladé Ukrajinky vozil na Slovensko a nútil k prostitúcii. Svojim klientom ich následne ponúkal na predaj

Mladé Ukrajinky vozil na Slovensko a nútil k prostitúcii. Svojim klientom ich následne ponúkal na predaj

SLOVENSKO/UKRAJINA / Mladé Ukrajinky vozil na Slovensko a nútil k prostitúcii. Muža sa podarilo zatknúť na slovensko – ukrajinskej hranici priamo pri čine. Práve cestoval s dvoma mladými ženami, na ktoré už čakali klienti na Slovensku.

Mladé ukrajinské ženy lanáril hneď za našimi hranicami. Na Slovensku ich potom ponúkal na predaj. Reč je o 23-ročnom Ukrajincovi, ktorého zatkli pri pokuse prejsť cez štátnu hranicu. "V Zakarpatsku zadržali príslušníci štátnej a hraničnej polície zločinca, ktorý nelegálne vyvážal ukrajinské dievčatá do zahraničia," uviedla hovorkyňa štátnej polície v zakarpatskej oblasti Inessa Manzulič.

​Na Slovensko sa snažil dostať dve mladé ženy, ktoré boli podľa ukrajinskej polície plnoleté. "Zadržaný verboval mladé dievčatá a následne ich chcel predať do podnikov na východe Slovenska, kde boli nútené poskytovať sexuálne služby," dodala Inessa Manzulič.

Zadržaný Ukrajinec je momentálne v cele predbežného zaistenia. Polícia ho obvinila zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Koľko dievčat bolo obeťami tohto nelegálneho obchodu zatiaľ polícia nezverejnila. Medzinárodné organizácie odhadujú, že ročne sa stáva obeťami obchodovania s ľuďmi na celom svete približne 700 tisíc až 2 milióny osôb.

Za obchodovanie s ľuďmi odsúdili v Banskej Bystrici 4 mužov a 2 ženy. Medzi nimi boli rodičia a ich syn - ten bol akousi hlavou ich skupiny. Viac sa dozviete v archívnej reportáži:

Zdroj: noviny.sk/tvjoj

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Súdna sieň
11:00 Dr. Dokonalý
12:00 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
10:15 Najlepšie svetové videá V.
11:30 Áno, šéfe USA III.
12:30 NOVÁ ZÁHRADA
10:20 UHÁDNI MÔJ VEK
11:20 Vražedné Miami II.
12:20 Presne takto o rok I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti III.
11:10 Rybičky Flip a Flap
11:20 Arthur a Minimojovia
10:30 Blbec k večeři
12:30 Děkan Spanley
14:20 Kapela přijela