Bývalý mafiánsky šéf je na slobode, no s náramkom

Bývalý mafiánsky šéf je na slobode, no s náramkom

BRATISLAVA / Bývalý šéf mafiánskej skupiny Sýkorovcov František Borbély opustil múry väznice. Jeho prepustenie je podmienené mnohými obmedzeniami, ktoré musí dodržiavať. Jeho pobyt na slobode monitorujú náramkom.

Borbély bol za mrežami od roku 2015 a brány väznice v Hrnčiarovciach nad Parnou opustil vo štvrtok dopoludnia. Zo svojho trestu si odpykal viac ako dve tretiny. Jeho advokát toto podmienečné prepustenie pokladá za úspech, zároveň však uznáva, že ho sprevádzajú prísne podmienky.

Podľa jeho slov Borbély svoje skutky oľutoval a k tomu, že súd ich návrhu vyhovel mohlo dopomôcť, že jeho klient vo väzení preukázal značné polepšenie.

V piatok už spolu so svojim advokátom vychádzal z Justičného paláca, kde mu pripevnili monitorovací náramok. Na naše otázky nám odpovedať nechcel. Podľa slov advokáta ale tento krok vnímajú pozitívne, pretože náramok má v podstate preukázať, že jeho klient dodržiava súdom stanovené podmienky.

Tie sú v podobe, trojročného probačného dohľadu na tri roky, pričom sa každé tri mesiace má hlásiť u probačného úradníka. Dostal tiež šesťročnú podmienku a musí sa zamestnať

Borbély sa dohodol na treste s prokurátorom:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:00 Twilight sága: Zatmenie
15:40 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
11:30 "Můj brácha má prima bráchu"
13:55 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
15:15 PRAVÁ TVÁR
13:45 Dr. Dokonalý
14:45 Kuriér
15:50 Áno, šéfe! USA V.
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
14:20 Krtko
13:05 Zlatý holky
14:55 Maggie má plán
16:45 Dobrodružství Hucka Finna