Jordánčan žiadal u nás o azyl s argumentom, že má obavy o svoj život. Nakoniec skončil v policajnej cele

Jordánčan žiadal u nás o azyl s argumentom, že má obavy o svoj život. Nakoniec skončil v policajnej cele

HUMENNÉ / Bojím sa o život, preto prosím o azyl na Slovensku. S touto žiadosťou prišiel na políciu na východnom Slovensku muž z Jordánska. Policajti však zistili, že o azyl už neúspešne žiadal aj v minulosti a zo Slovenska mal odísť. On však u nás zostal aj napriek zákazu. Momentálne preto sedí v policajnej cele.

Chcel u nás požiadať o azyl, no ukázalo sa, že na našom území nemá čo robiť. Jordánčan argumentoval, že má obavy o svoj život. Policajti lustráciou zistili, že o azyl žiadal už v minulosti, no naše úrady mu to zamietli. Muž vtedy dostal zákaz vstupu na naše územie a bol administratívne vyhostený. On však zo Slovenska neodišiel. Pri opätovnej žiadosti o azyl ho vyšetrovateľ preto obvinil z marenia výkonu úradného rozhodnutia. Sudca ho uznal za vinného. Dostal ročnú podmienku a to nie je všetko.

"Zároveň bol Obvinenému uložený trest vyhostenia z územia SR po dobu 18 mesiacov, ktorý sudca nariadil vykonať bezodkladne," informovala hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Ivana Petrufová. Tento verdikt okrasného súdu je právoplatný.  

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:00 Súdna sieň
16:20 Modrý kód
17:30 Noviny
15:35 Poklady z blšáku IV.
16:05 Zlato v garáži IV.
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
16:55 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
16:00 Pat a Mat
16:10 Ocko hrdina
16:20 Najmenší slon na svete
14:40 Klíč k minulosti
16:40 Náhradnice
18:20 Černí baroni