Psíčkari, pozor: Nebezpečné návnady sa opäť objavujú

Psíčkari, pozor: Nebezpečné návnady sa opäť objavujú

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / Nebezpečné návnady nastražil niekto na psičkárov v Liptovskom Mikuláši. Na priestranstve medzi panelákmi našli porozhadzované párky s kovovými pripínačkami.

Dvaja kamaráti venčili svoje psy na Nábreží v Liptovskom Mikuláši. Večerná prechádzka sa však nečakane skončila návštevou veterinára. "Zrazu sme videli, ako psíček začal niečo žrať, tak kamarát rýchlo priskočil a vytiahol jej to z pysku," povedal Ľubomír Sova, psíčkar. 

Už podľa hmatu tušil, že jeho dvojročná sučka Kimi takmer prehltla niečo nebezpečné. "Odkrojená párka a v tom bola pripínačka, čo sa dávajú na nástenky, normálne kovová," pokračoval Ľubomír.

V blízkom okolí našli ešte viacero takýchto návnad. Potom ako ich pozbierali, vzal sučku jej majiteľ k veterinárovi. Röntgenové vyšetrenie našťastie žiadne cudzie predmety v jej žalúdku neodhalilo. Vďaka všímavosti a pohotovej reakcii majiteľa sa tento prípad skončil dobre.  Nie vždy je tomu, žiaľ, tak. 

"Za určitých podmienok mohlo dôjsť k perforácii, čiže ľudovo povedané k pretrhnutiu tenkého čreva. Je to dosť bolestivá smrť, len majiteľ by si to nemusel spojiť s týmto, pokiaľ by si nevšimol, že pes niečo také zožral," vyjadrila sa veterinárka  Katarína Baláž-Bačkorová.  Takéto konanie možno klasifikovať ako týranie zvierat. V obzvlášť závažných prípadoch zaň hrozí páchateľovi väzenie na 1 až 5 rokov.

​Nebezpečný vírus najmä pre psov. Pozrite si o ňom reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 PRESTRETÉ
09:40 PRESTRETÉ
10:40 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
09:00 Kosti V.
09:55 Kosti V.
07:45 POLICAJTI V AKCII
09:00 Prvé oddelenie II.
09:30 Prvé oddelenie II.
08:35 Máša a medveď III.
08:40 Máša a medveď III.
08:50 Rapotáčik 2
07:35 Můj kamarád delfín
09:15 Zůstaň nablízku
10:55 Tygr a sníh