Tragický koniec pátrania po nezvestnom mladíkovi. Zdenka (†20) našli mŕtveho

Tragický koniec pátrania po nezvestnom mladíkovi. Zdenka (†20) našli mŕtveho

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / Do neskorej noci hľadali policajti nezvestného 20-ročného Zdenka z Liptovského Mikuláša. Mladík odišiel z domu bez vysvetlenia, viacerým kamarátom rozposlal list na rozlúčku. Dnešné pátranie, žiaľ, najhoršie obavy jeho blízkych potvrdilo.

Mladíkovo osobné auto našli jeho kamaráti vo večerných hodinách odstavené na okraji Liptovského Mikuláša. Biely Volkswagen nezvestného Zdenka stál mimo parkoviska na lúke, po 20-ročnom mladíkovi tu ale nebolo ani stopy. Jeho kamaráti od neho dostali niekoľko znepokojivých správ, mali obavy, že si môže siahnuť na život. Kontaktovali preto policajtov a tí rozbehli na Háji pátraciu akciu.

Pri hľadaní nezvestného pomáhali aj psovodi so psami. V teréne boli aj policajti zo susedného ružomberského okresu. Okolie tunajšieho vojenského cintorína prehľadávali do neskorých nočných hodín, no bezvýsledne. Pri stredajšom pátraní pomáhali policajtom aj horskí záchranári. Viacerých z nich stiahli do ostrej akcie zo zimného sústredenia. "My sme mali akurát kurz na Brčalovej chate, kde sme cvičili so psami na lavínach," povedal záchranár HZS Západné Tatry Rudolf Žuffa.

"Pátrania sa zúčastnilo 15 záchranárov HZS a 12 psov," uviedol záchranár lavínovej prevencie HZS Milan Lizúch. Práve jeden z nich našiel najskôr bundu nezvestného a po chvíli na zemi v snehu aj nehybné telo. Mladík sa od svojho auta vybral pešo smerom do mesta. "Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a za účelom zistenia presnej príčiny smrti muža nariadil pitvu," vyjadril sa hovorca KR PZ Žilina Radko Moravčík.

Dobrovoľníci a profesionáli pátrali po nezvestnom 26-ročnom mužovi. Jeho telo, žiaľ, našli bez známok života. Viac sa dozviete vo VIDEU: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:20 Flynn Carsen: Honba za Kopijou osudu
10:20 Jurský svet
13:00 Twilight sága: Zatmenie
08:45 Malý unavený Joe
11:30 "Můj brácha má prima bráchu"
13:55 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
08:50 Kto porazí šéfkuchára
09:40 Kto porazí šéfkuchára
10:15 Keď je pečenie umenie IV.
09:05 Hanička a Murko pre najmenších
09:10 Ocko hrdina
09:15 Medzi nami zvieratkami
07:30 Arthur a souboj dvou světů
09:20 Skorosestry
11:15 Poslední čas na lásku