Požiar v Košiciach. Hasiči našli tri deti bez známok života

Požiar v Košiciach. Hasiči našli tri deti bez známok života

KOŠICE / Ráno prišli v Košiciach pri požiari o život tri deti vo veku jeden, dva a tri roky. Ich starší súrodenci stihli utiecť. Príčinou smrtiaceho požiaru môže byť úmyselné založenie.

Požiar vznikol krátko po 8 hodine ráno keď deti ešte spali. Ich matka v tom čase nemala byť doma. Údajne si odskočila na kávu. "Zo strany svedkov bolo oznámené, že chýbajú tri deti. Počas lokalizácie a likvidácie požiaru sme našli bohužiaľ tri telá bez známok života," uviedol Tomáš Berzetei, riaditeľ OR HaZz Košice. 

Na miesto policajti priviedli aj špeciálne vycvičeného psa, ktorý zisťoval, či na zhorenisku nezacíti akcelerátor na horenie. Jeho prítomnosť ale pes nepotvrdil. 

Podla informácii z prostredia polície mal byť požiar založený úmyselne. Dôvodom mala byť žiarlivosť. V afekte a nepozornosti sa mal páchateľ podpáliť aj seba a z miesta utiecť. Policajti ho vypátrali až na druhej strane mesta. "Krátko po udalosti policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode jednu podozrivú osobu, ktorá bola pracovníkmi RZP za asistencie polície prevezená do jednej z košických nemocníc s popáleninami. Ide o 31 ročného muža z Košíc," informovala Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ Košice.

"Ide o popáleniny 2 a 3 stupňa na 27 % plochy tela, pacient bol prijatý v šokovom stave na JIS, momentálne je v štádiu vykonávania vyšetrení a stabilizácii stavu a dešokovania," dodal prednosta Peter Lengyel.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 9-1-1
21:30 9-1-1: Texas
22:30 NAJHĽADANEJŠÍ
20:25 Šesť dní, sedem nocí
22:35 Cesta za pomstou
00:30 Najlepšie svetové videá II.
21:00 Dr. House I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
21:05 Okido II.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Daddy Cool
22:10 Plán útěku 2
23:55 Strážce spravedlnosti II.