Mestskí policajti majú o kompetenciu naviac. Posvietiť si môžu nielen na taxikárov

Mestskí policajti majú o kompetenciu naviac. Posvietiť si môžu nielen na taxikárov

HANDLOVÁ / Už viac ako mesiac, vďaka novele cestného zákona a zákona o obecnej polícii, majú práve obecní policajti viac kompetencií. Odteraz už môžu napríklad zastavovať vozidlá a nielen kontrolovať správne parkovanie, môžu tiež kontrolovať licencie taxikárov, či prehľadávať zadržané osoby.

Mestskí policajti rozšírenie kompetencií vítajú. Podľa nich im výrazne pomôžu najmä v teréne. Doteraz mali podľa ich slov v mnohých veciach zviazané ruky. Od decembra to ale neplatí. "Nám pribudla kompetencia dokumentovať obrazovými záznamami, toto môže chrániť samotných policajtov," vyjadril sa Marcel Jánošík, náčelník MsP Handlová. Každý zákrok si teda môžu natočiť a záznam bude slúžiť aj ako dôkaz. Riešiť môžu aj dopravné priestupky spáchané závažnejším spôsobom. "Vodič, ktorý nerešpektuje signalizačné zariadenie na železnici, môžeme mu dať pokutu až do výšky 150 eur," informovala  Lucia Chudá, MsP Handlová. 

Pokutu do tejto výšky môžu dať aj vodičovi, ktorý neoprávnene zaparkuje na vyhradenom parkovisku pre zdravotne ťažko postihnutých. Kontrolovať budú aj taxikárov. Vodiči teda musia rátať s tým, že mestskí policajti ich budú zastavovať častejšie. Muži zákona však jedným dychom dodávajú, že pokuty vyberať za každú cenu neplánujú. "Neznamená, že budeme naháňať pokuty. Cieľom je pôsobiť preventívne a nie represívne," dodal Jánošík, náčelník MsP Handlová. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 18 ROKOV S TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:40 Profesionáli II.
20:25 Orol Eddie
22:50 18 ROKOV S TV JOJ
18:55 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:20 Zoolander No. 2
20:15 Let
22:40 Skutečný Rocky Balboa