Lupič zbil a okradol dôchodcu vo vlastnom dome. Päťkrát súdený Tomáš už pozná svoj trest

Lupič zbil a okradol dôchodcu vo vlastnom dome. Päťkrát súdený Tomáš už pozná svoj trest

TRENČÍN / Presne pred rokom sa v dome v Chynoranoch odohrala lúpež. Obeťou bol spiaci 75-ročný muž. Lupič ho podľa obžaloby začal biť a vzal mu peniaze aj doklady. Dôchodca sa bojí o život. 5-krát súdne trestaný Tomáš už spoznal trest.

Okresný súd v Partizánskom poslal muža za mreže na 9,5 roka. Podľa obžaloby mal lúpežne prepadnúť svojho suseda. "Ľavou rukou ma držal pod krkom a pravou ma búchal po hlave. Toto som mal krvavé," opísal udalosti Jozef, poškodený. Mužovi (75) podľa obžaloby vzal 20 eur a doklady. Dôchodca po incidente požiadal o policajnú ochranu. Do domu, v ktorom došlo k lúpeži sa bojí vrátiť.

Tomáš od samého začiatku tvrdil, že je nevinný a chcel, aby ho súd oslobodil. "On nie je normálny. Na viac ľudí podal trestné oznámenie, aj na svojich bratov, že ho okradli," povedal obžalovaný Tomáš. "Je to podvod, on chodil do roboty, staral sa, toto je podfuk," dodala družka obžalovaného. 9,5 roka ktoré mu vymeral okresný súd v Partizánskom sa mu zdalo veľa a preto sa odvolal. "Stále poukazujeme na viacero rozporov vo výpovediach poškodeného, na jeho nedôveryhodnosť. Súd podľa mňa porušil právo na obhajobu tým, že nepovolil rekonštrukciu," tvrdí obhajca obžalovaného.

Obhajca obžalovaného žiadal jeho oslobodenie, alebo vrátenie prípadu na prvostupňový súd. Senát mu ale nevyhovel. "Obžalovaný sa odcudzuje na úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 9 rokov a 6 mesiacov," potvrdil predseda senátu, Krajský súd Trenčín. Podľa súdu niet pochýb o tom, že lúpil práve obžalovaný. Tomu sa ale verdikt vôbec nepáčil.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Láska po anglicky
22:40 Sestry
01:05 Dom na konci ulice
20:25 IMT SMILE - VALEC
21:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
21:57 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
20:55 Klamári III.
21:50 Taken - Posadnutý pomstou II.
22:45 18 ROKOV S TV JOJ
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
20:15 Dobrodruh Flynn
22:10 Rukojmí
23:55 REC