Dvojica v kuklách napadla farára priamo na fare. Obyvatelia nechápu, aký by mohli mať útočníci motív

Dvojica v kuklách napadla farára priamo na fare. Obyvatelia nechápu, aký by mohli mať útočníci motív

SLATVINA / Dvaja zakuklenci pretrhli pokojný večer farárovi v obci Slatvina v spišskonovoveskom okrese. Napadli ho priamo na fare. Ani samotný duchovný netuší, prečo bol útok smerovaný voči nemu.

Miestny farár nám mimo kamery povedal, že ho upútalo intenzívne zvonenie na dverách fary. Očakával, že niekto potrebuje jeho naliehavú pomoc.

Keď v nočných hodinách otvoril vchodové dvere, z tmy naňho hľadeli dva páry očí. Viac si všimnúť nestihol, keďže dvojica mala na hlavách kukly. Útok jedného z páchateľov smeroval na tvár duchovného. 

"Doposiaľ nestotožnený páchateľ fyzicky napadol 47-ročného muža a spôsobil mu zranenia, ktoré si podľa predbežného vyjadrenia lekárov vyžiadajú liečenie s predpokladanou dobou 7 dní," informovala o útoku hovorkyňa KR PZ Košice Lenka Ivanová. 

Duchovný sa dosť rýchlo spamätal z prvého šoku a podarilo sa mu zatvoriť a zamknúť dvere. Tak predišiel vážnejším zraneniam. Ako nám povedal, s nikým nemá problém ani žiaden konflikt. "Policajti však na objasnení tohto prípadu intenzívne pracujú a po páchateľovi skutku pátrajú," potvrdila Ivanová. 

Farár nám povedal, že páchatelia nepovedali ani slovo. Čo bolo ich motívom, nevedno. Tento čin prekvapil aj chlapov v dedine, tí na neho nemajú krivého slova. 

Policajti už začali trestné stíhanie pre porušovanie domovej slobody. Nie je vylúčené, že zakuklencov, ktorí napadli duchovného, zachytila obecná kamera. Chlapi sú odhodlaní si svojho farára zastať. 

Miestni dúfajú, že spišskonovoveskí kriminalisti páchateľov čo najskôr vypátrajú a dostanú náležitý trest.

V centre Žiliny sa strhla brutálna bitka. Neuveríte, prečo žiaka základnej školy napadli: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 NAJLEPŠIE POČASIE
05:25 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
05:30 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:20 POLICAJTI V AKCII
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
05:50 Příšerákovi
07:35 Můj kamarád delfín
09:15 Zůstaň nablízku