Kuriózny prípad z Komárna. Viac ako rok im pred domom stálo auto, ktoré si tam niekto odparkoval

Kuriózny prípad z Komárna. Viac ako rok im pred domom stálo auto, ktoré si tam niekto odparkoval

KOMÁRNO / Mestskí policajti v Komárne našli majiteľa auta, ktorý blokuje cestu pred domom prostredníctvom sociálnej siete. Cez vlastné záznamy prišli na to, že to isté auto, bez platnej STK, už riešili v minulosti. Otázne je, kam ho jeho majiteľ "odloží" teraz.

Peter kúpil pred mesiacom v Komárne dom. Ako neskôr zistil, aj s nechceným darčekom. Zelený Opel sa pred domom ocitol, keď v ňom žili nájomníci. Tí si zabudli nielen vyrovnať dlhy za energie, ale zrejme aj auto.

"Už viac ako rok je tu, už niekoľkokrát sme hovorili, aj hlásili sme, že je tu," vraví suseda. "Susedia povedali, že sa mám toho zbaviť, ale ako, to neviem, štátna polícia bola vonku, že nevedia nájsť majiteľa vozidla," hovorí majiteľ domu Peter Hegedűs.

Platnosť emisnej a technickej kontroly neželanej dekorácie skončila pred dvomi rokmi. Mestskí policajti majiteľa vylustrovali a vzápätí aj našli. Cez sociálnu sieť. Ten prisľúbil, že auto z cesty odstráni.

"V prípade, ak by nie, tak celé vec je poslaná na okresný úrad, na odbor dopravy, ďalej sa to vracia na MsÚ, kde potom v priestupkovom konaní vyrubujú tie sankcie," vraví náčelník mestskej polície Alexander Tóth. 

Problém vrakov v Komárne sa po rokoch podarilo zažehnať. Zjavujú sa už len sporadicky. Mestskí policajti si vedú i nich evidenciu doteraz. "Zistil som, že približne pred rokom a pol, bolo toto auto riešené tu na jednom sídlisku, tiež za tento istý priestupok," dodal Tóth. 

Na majiteľa, ktorý ho zrejme zo sídliska previezol do uličky mestskej časti, je tak založený nový spis. Svedkovia môžu dosvedčiť, ako dlho auto používalo verejné priestranstvo. Ak na dopravnom odbore auto bez technických kontrol preklasifikujú, mohlo by skončiť na vrakovisku. K tomu je ale opäť potrebný majiteľ.

"Auto treba odhlásiť z evidencie vozidiel, to je taký malý defektík v zákone, v dnešnej dobe to nerobí žiadne problémy, akurát pre tých majiteľov ja si myslím, že sú trošku leniví," myslí si Tóth.  Ako vrak môže na sídliskových parkoviskách pôsobiť aj auto majiteľa, ktorý väčšinu roka pracuje v zahraničí.

"Ten majiteľ toho auta, má právo používať cestnú komunikáciu, respektíve parkovisko i keď tým autom nehýbe tých 8-9 mesiacov," poznamenal náčelník mestskej polície. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:35 Áno, šéfe USA III.
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 Prsteň kráľov
18:05 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha - Správanie podozrivých
18:40 Požiarnik Sam IX.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
18:30 Victor Davis: Cesta na vrchol
20:15 Rezistence
22:20 Dřív než půjdu spát