Vodič si z papuče ťažkú hlavu nerobil. Priamo na parkovisku vymenil zablokované koleso za rezervné

Vodič si z papuče ťažkú hlavu nerobil. Priamo na parkovisku vymenil zablokované koleso za rezervné

VEĽKÝ MEDER / Nesprávne zaparkoval, tak dostal papuču. Muž z Jaslovských Bohuníc však chcel obísť zákon a tak koleso s "papučou" vymenil za rezervu. Teraz mu hrozí až 8 ročný trest.

"On poprel, že by vedel o nejakom blokovacom zariadení aj s kolesom a povedal, že nemá na nás čas," potvrdil náčelník MsP Veľký Meder Alexander Egrecký. 42-ročný vodič z Jaslovských Bohuníc sa zo synom vybral na kúpalisko do Veľkého Medera. Avšak zaparkoval tam, kde nemal. 

Platené parkovisko kúpaliska obišiel, zastal na mieste, ktoré je určené len pre návštevníkov susednej polikliniky. Mestskí policajti, ktorí v tom čase riešili statické dopravné priestupky, preto koleso jeho auta zablokovali.Vodič si z tzv. papuče ťažkú hlavu nerobil. Priamo na parkovisku vymenil zablokované koleso za rezervné.

Koleso aj s majetkom polície vložil do kufra auta a poza chrbát mestských policajtov, ktorí tam riešili iného priestupcu, sa pomaly snažil z parkoviska odísť. Ich pozornosti ale neušiel, opakovane sa ho snažili zastaviť."A potom, ako kolega sa postavil pred vozidlo, zastavil a bol vyzvaný, aby predložil doklad totožnosti, uviedol, že sa nebude baviť s mestskými policajtmi," priblížil Alexander Egrecký. 

Najprv zapieral, že by mal blokovacie zariadenie na kolese, veci sa zmenili, keď prišla hliadka štátnej polície. "Navyše mu policajti zadržali aj osvedčenie o evidencii vozidla. Na vozidle používal tzv. prepravné značky," doplnila Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava. 

Nepomohli ani "vplyvné známosti"

"Vyhrážal sa, že má vplyvné známosti, a že behom krátkej doby dostaneme telefonát a budeme nútení ho pustiť. Mohol dostať blokovú pokutu alebo mohol vyviaznuť aj s napomenutím," vysvetlil Alexander Egrecký. 

Nerešpektovanie práce mestských policajtov a neuznanie si viny na mieste muža z Jaslovských Bohuníc vyjde draho."Vyšetrovateľ obvinil 42 ročného muža z prečinu útoku na orgán verejnej moci. Za odstránenie blokovacieho zariadenia zákon ukladá trestnú sadzbu od 3 do 8 rokov," zhodnotila Mária Linkešová.

Drsné vydieračské praktiky bývalého mestského policajta. Mladíka nútil polievkovou lyžicou kopať si hrob: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 NAJLEPŠIE POČASIE
05:35 Noviny TV JOJ
06:10 Krimi
05:05 NOVÉ BÝVANIE
05:50 Súdna sieň
06:50 Súdna sieň
05:25 ZÁCHRANÁRI
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:55 ZÁCHRANÁRI
05:00 Krtko
05:30 Tashiho svet
05:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:05 Daddy Cool
07:50 Světlo mezi oceány
10:10 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel