Poliaci ostávajú vo väzení. Súd potvrdil väzbu vo veci ilegálnej skládky chemikálií

Poliaci ostávajú vo väzení. Súd potvrdil väzbu vo veci ilegálnej skládky chemikálií

NITRA / Traja Poliaci, ktorí pred tromi týždňami vyhodili nebezpečný chemický odpad na okraj lesa, zostávajú vo väzbe. Rozhodol o tom odvolací súd. Dvaja muži a jedna žena vyhodili vyše 300 plastových nádob na okraji lesa v Žemberovciach.

Prípad sa týka dvoch mužov a jednej ženy, policajti ich zadržali priamo pri čine. Na okraj lesa doviezli a hodili do priekopy 90 kusov 20 až 25 litrových kanistrov. Naplnené boli rôznymi tekutinami. Boli tam aj prázdne sudy, ale aj plastové vrecia.

"Vyšetrovateľ vec vyšetruje ako prečin ohrozenia a poškodenia životného prostredia a neoprávneného nakladania s odpadmi," informovala hovorkyňa KR PZ Nitra Renáta Čuháková. 

Likvidácia takéhoto odpadu sa pohybuje v tisícoch eur. Mladší zo zadržaných mužov, ako aj žena tvrdili, že o ničom nevedeli a zaplietli sa do toho iba náhodne. Vinu nepoprel iba 29 ročný muž.

"Sa v celomrozsahu priznal a povedal, že tí dvaja nemali nič s tým spoločné," potvrdil právny zástupca obvinených Miroslav Miert. 

Aj napriek tomu okresný súd v Leviciach rozhodol, že všetci traja poputujú do väzby. Voči rozhodnutiu podali sťažnosť.

Pri odchode z budovy súdu s putami na rukách obvineným do reči nebolo. Muži si zakrývali tváre a mladá žena ukázala do kamery vulgárne gesto.

Všetci traja ostávajú vo väzbe 

Vo väzbe strávili občania Poľska tri týždne a postavili sa pred Krajský súd v Nitre, ktorý rozhodoval o tom, či zostanú aj naďalej za mrežami.

"Krajskú súd Nitra rozhodol o sťažnostiach obvinených tak, že ponechal všetkých troch obvinených naďalej útekovej väzbe," zhodnotila hovorkyňa nitrianskych súdov Lena Kiradžiev. 

Prípad bude mať zrejme súvis s biznisom organizovanej skupiny Poliakov, ktorý na naše územie dovážajú chemikálie. V Poľsku sú zakázané, u nás zatiaľ nie. V provizórnych laboratóriách, ktoré objavila polícia, z nich potom vyrábajú drogy.

V skladoch na západe i východe našli podozrivé chemikálie. Ide zrejme o drogové laboratórium: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Hry o život: Skúška ohňom
13:30 Šesť dní, sedem nocí
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
12:15 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:15 INKOGNITO
15:50 INKOGNITO
12:30 Kuriér
13:55 Hawaii Five-0 X.
14:50 Hawaii 5.0 X.
13:00 Kikirikí
13:05 Ruby z dúhy I.
13:15 Rybičky Flip a Flap
11:50 Životy svatých 2/2
13:35 Perfektní prázdniny
15:25 Pomáda: Živě