V centre Žiliny sa strhla brutálna bitka. Neuveríte, prečo žiaka základnej školy napadli

V centre Žiliny sa strhla brutálna bitka. Neuveríte, prečo žiaka základnej školy napadli

ŽILINA / Žilinskí mestskí policajti zasahovali pri brutálnej bitke, ktorá sa udiala priamo v centre. Po tomto čine chytili dvoch podozrivých mladíkov. Zarážajúci je vek údajných útočníkov, obidvaja majú iba 14 rokov.

Mestskí policajti zbadali v centre mesta dve deti, ktoré bežali a kričali o pomoc, chlapec mal na tvári krv. "Na mieste udalosti bol zistený maloletý poškodený s krvácajúcim zranením v oblasti úst a opuchom tváre," priblížil Martin Matejko, zástupca náčelníka MP Žilina. 

Žiaka základnej školy napadli, keď bol vonku so svojou mladšou sestrou. Aj keď ňou určite otriaslo to, čo sa stalo, zachovala sa duchaprítomne. Zavolala pomoc a nezabudla oznámiť aj otcovi, že jej brat sa stal obeťou nečakaného útoku. 

Tento chlapec dokázal mužom zákona celkom dobre opísať, kto ho zranil. "Na základe popisu boli neďaleko od miesta udalosti zadržaní dvaja maloletí útočníci na úteku, ktorí javili známky požitia alkoholu, poškodený útočníkov spoznal a označil," potvrdil Matejko. 

Dôvod útoku zaráža 

Štrnásťroční školáci ako dôvod svojho surového činu uviedli to, že aj ich vraj v minulosti niekto bezdôvodne zbil. "Môže to byť aj nahromadenie iného napätia, tak ako oni pred tým zažili, tak aj oni teraz ukážu, že dokážu ublížiť aj iným, keď ublížili im," myslí si psychológ František Skokan. 

Pri svojom útoku chlapca, ktorý je od nich o rok mladší, ešte aj kopali, keď ležal na zemi a pritom mu zničili nový mobil. 13-ročný žiak skončil v žilinskej nemocnici.

Podľa nášho zdroja si ho lekári nechali v nemocnici tri dni na pozorovaní. "Maloletí útočníci boli odovzdaní zákonným zástupcom," uzavrel Matejko. 

Pod hrozbou bitky brával spolužiakom desiatu. Bývalého žiaka odsúdili: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Česko Slovensko má talent
22:10 Uhorčík
22:50 Kingsman: Zlatý kruh
20:30 Oktagon zápasenie
00:20 Najväčšie svetové talenty
02:10 Leto 2003
20:10 V znamení zbesilosti
22:10 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:40 Krtko
22:10 Kúzlovanie
20:15 S terčem na zádech
21:45 Svatební obřad
23:25 Záhada Hory mrtvých