Tomu sa povie odvaha. Vandal poničil auto pod panelákom

Tomu sa povie odvaha. Vandal poničil auto pod panelákom

HUMENNÉ / Neznámy páchateľ skoro ráno pod oknami panelákov skákal po zaparkovanom aute. Rozbil čelné sklo a na kapote zostali preliačiny. Z miesta síce ušiel, no vo vedľajšom aute sedel svedok jeho vyčíňania.

Auto bolo zaparkované priamo pod oknami panelákov na humenskom Sídlisku pod Sokolejom. Podľa svedka udalosti sa to stalo presne 6 minút po šiestej hodine ráno.

Začul, že niečo buchlo po kapote vedľa stojaceho auta, no nevenoval tomu pozornosť. Hneď nato však registroval tupý náraz a vtedy pochopil, čo sa deje.

Zbadal, ako páchateľ zoskočil z auta a spolu so psom z miesta ušiel. "Za doposiaľ nezistených okolností došlo na motorovom vozidle k poškodeniu čelného skla a kapoty," informuje hovorca KR PZ Prešov Igor Pavlik. 

Prišiel aj kriminalistický technik, ktorý na mieste zadokumentoval stopy. Na kapote sme videli viaceré preliačené miesta. Zostali na nich aj odtlačky topánok páchateľa. Technik každý odtlačok zadokumentoval.

Počas úkonov bola na mieste aj partia troch mladíkov. Jeden z nich tvrdil, že je zástupca poškodeného a že sa ku skutku vyjadrovať nebude. "Výška škody bola vyčíslená na sumu 600 eur," približuje Pavlik. 

Polícia v prípade začala trestné stíhanie, a to pre prečin poškodzovania cudzej veci. "Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok," dodal Pavlik.

Vodič vyčíňal v uliciach Prešova. Jeho kaskadérske kúsky zastavili až policajné hliadky: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 Beverly Hills 90210
22:40 Beverly Hills 90210
23:35 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
20:25 Wind River
23:00 Boj za ženské práva
23:00 18 ROKOV S TV JOJ
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
22:55 ŽREBOVANIE
23:10 Spackané plastické operácie: Po zákroku
22:05 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam IX.
22:10 Moje druhá šance
23:55 Cesta válečníka
01:55 Lion