Gumený obušok dostal Slováka na policajné oddelenie. Ukrajinského policajta chcel podplatiť 10 eurami

Gumený obušok dostal Slováka na policajné oddelenie. Ukrajinského policajta chcel podplatiť 10 eurami

VÝCHODNÁ HRANICA / Gumený obušok mu narobil také problémy, že 25-ročný Slovák sa ocitol až na policajnom oddelení na Ukrajine. Keď prechádzal cez slovensko-ukrajinskú hranicu, ponúkol hraničiarom 10-eurový úplatok. Teraz musí zaplatiť pokutu za to, že sa jej chcel vyhnúť.

Ak by sa niekto z cestujúcich pokúsil dať hraničným policajtom alebo colníkom peniaze, považovalo by sa to za úplatok a na krku by mal trestný čin. Ešte donedávna to však podľa slov cestujúcich bolo na ukrajinskej strane hranice celkom inak. "Bolo treba dlho čakať, ale keď dal 50 centov a normálne pas a do pasu sa tam dalo," opísal praktiky cestujúci zo Slovenska. "Vaši dávali ale ja neviem, ja som do pasu nič nedávala. Chodím peši a z peších nikto nedáva," povedala cestujúca z Ukrajiny.

​Situácia na Ukrajine sa výrazne zmenila a na hranici pokusy o podplácanie netolerujú. "Od začiatku roka sme zaznamenali 9 pokusov o podplatenie hraničných policajtov na ukrajinsko – slovenskej hranici," informovala Oľga Tračuk, hovorkyňa pohraničnej stráže Ukrajiny, Zakarpatská oblasť. "Na Riaditeľstve hraničnej a cudzineckej polícii Sobrance sme nezaznamenali žiadny pokus o podplatenie polície," podotkla Agnesa Kopernická, hovorkyňa RHCP Sobrance. 

Ponaučenie už má aj 25-ročný Slovák, ktorý cestoval na Ukrajinu. "Občan Slovenska ponúkol hraničnému policajtovi 10 eur ako úplatok," objasnila Oľga Tračuk. Podľa ukrajinskej polície viezol v aute obušok a chcel sa vyhnúť pokute. Tá ho napokon tak či tak neminie. Slováka na Ukrajine predviedli na policajné oddelenie. Súd teraz rozhodne o výške pokuty, ktorú mu udelí.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Policajti v akcii
06:15 Nákupné maniačky
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:50 Dívka z divočiny
07:30 Americká Miss India
09:15 Na nože