Vo Vrátnej zasahoval vrtuľník. Na pilčíka pri práci padol kmeň

Vo Vrátnej zasahoval vrtuľník. Na pilčíka pri práci padol kmeň

VRÁTNA / Predpoludním sa pri Terchovej stalo nešťastie, pri ktorom prišiel o život 34-ročný pilčík. Vo Vrátnej doline naňho pri ťažbe spadol mohutný kmeň. Snažili sa mu pomôcť záchranári aj kamarát, ktorý s ním v lese pracoval.

V neprístupnom teréne 34-ročného muža zasiahol hrubý kmeň stromu. Do Vrátnej preto musel letel aj vrtuľník. Dvaja kolegovia v Starej doline pílili a sťahovali stromy, keď 34-ročného Martina nešťastne zasiahol kmeň smreka. Pilčík následne padal strmým terénom. Lesnému robotníkovi najskôr pomáhal jeho kolega, práve on mu podal laickú resuscitáciu, a to až do príchodu záchranárov. "Pri príchode na miesto jeho kolega, ktorý s ním bol v lese, mu už poskytoval prvú pomoc, my sme sa pripojili k záchrane tohto pacienta," opísal záchrannú akciu Ján Hanuliak príslušník HZS Malá Fatra.

​Do Vrátnej doliny letela aj helikoptéra s lekárom na palube. "Lekár bol z paluby vysadený pomocou navijaka, žiaľ, zranenia pacienta boli tak rozsiahle, že ani privolaní leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť a zraneniam na mieste podľahol," povedala Zuzana Hopjaková, ATE Poprad. "V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Okolnosti, za akých došlo k tragédii, sú predmetom vyšetrovania," informovala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina.

Martin pochádzal z Oravy, bol ale živnostník, úrazom, ktorý mal tragické následky sa tak inšpektorát práce zaoberať nebude.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 ŠPORT
19:40 Fórky, vtipky XXVII.
20:05 HROBÁRI
20:45 Komorník
19:05 Hawaii 5.0 IX.
20:10 Vtierka Castle IV.
21:00 Vtierka Castle IV.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
20:30 Robošváb III.
18:25 Cesta za snem
20:15 Za zrcadlem
22:10 Vzpomeň si