Vo Vrátnej zasahoval vrtuľník. Na pilčíka pri práci padol kmeň

Vo Vrátnej zasahoval vrtuľník. Na pilčíka pri práci padol kmeň

VRÁTNA / Predpoludním sa pri Terchovej stalo nešťastie, pri ktorom prišiel o život 34-ročný pilčík. Vo Vrátnej doline naňho pri ťažbe spadol mohutný kmeň. Snažili sa mu pomôcť záchranári aj kamarát, ktorý s ním v lese pracoval.

V neprístupnom teréne 34-ročného muža zasiahol hrubý kmeň stromu. Do Vrátnej preto musel letel aj vrtuľník. Dvaja kolegovia v Starej doline pílili a sťahovali stromy, keď 34-ročného Martina nešťastne zasiahol kmeň smreka. Pilčík následne padal strmým terénom. Lesnému robotníkovi najskôr pomáhal jeho kolega, práve on mu podal laickú resuscitáciu, a to až do príchodu záchranárov. "Pri príchode na miesto jeho kolega, ktorý s ním bol v lese, mu už poskytoval prvú pomoc, my sme sa pripojili k záchrane tohto pacienta," opísal záchrannú akciu Ján Hanuliak príslušník HZS Malá Fatra.

​Do Vrátnej doliny letela aj helikoptéra s lekárom na palube. "Lekár bol z paluby vysadený pomocou navijaka, žiaľ, zranenia pacienta boli tak rozsiahle, že ani privolaní leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť a zraneniam na mieste podľahol," povedala Zuzana Hopjaková, ATE Poprad. "V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Okolnosti, za akých došlo k tragédii, sú predmetom vyšetrovania," informovala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina.

Martin pochádzal z Oravy, bol ale živnostník, úrazom, ktorý mal tragické následky sa tak inšpektorát práce zaoberať nebude.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
15:35 Extrémni žgrloši III.
16:00 BUČKOVCI 3
14:10 Prvé oddelenie
14:40 EXTRÉMNE PRÍPADY
15:40 Profesionáli VIII.
13:45 Kosti
14:30 Dr. House VII.
15:25 C.S.I.: Kriminálka Miami I.
14:10 Medzi nami zvieratkami
14:20 Rybičky Flip a Flap
14:25 Sníček
12:55 Cesta za králem trollů
14:50 Který je ten pravý?
16:40 Red Dog - psí legenda