Rodine s trojročnou dcérkou začalo horieť počas jazdy auto. Unikli v poslednej chvíli

Rodine s trojročnou dcérkou začalo horieť počas jazdy auto. Unikli v poslednej chvíli

DONOVALY / Výlet na Donovaly sa zmenil na drámu. Rodine s trojročnou dcérkou začalo horieť počas jazdy auto. Pred plameňmi unikli v poslednej chvíli. Hasiť pomáhali aj okoloidúci vodiči, každý kto mal hasiaci prístroj pribehol na pomoc. Plamene však už boli obrovské.

Rodina zo Šale pricestovala na stredné Slovensko, tešili sa na výlet na Donovaloch, všetko ale skomplikoval požiar. Auto, ktoré si požičali od starého otca im vypovedalo službu doslova kilometer pred cieľom. Horieť začalo počas jazdy. "Išiel som hore a videl som dym, odrazu všetko zastalo, plameň šľahal z motora, tak sme utekali pomáhať," povedal svedok nehody. 

Rodičia aj ich malá dcérka pred plameňmi unikli, z horiaceho vozidla sa bezpečne dostali von. Zo všetkých strán sa k ním zbehli ľudia ochotní pomôcť. Vodiči nákladných áut, ale napríklad aj autobusov priniesli hasiace prístroje, ktoré vo svojich vozidlách našli. "Posádka bola evakuovaná, vozidlo bolo prázdne, zasiahnuté tak požiarom, že vyhorelo," povedal hasič Roman Falťan. 

Vďaka pomoci okoloidúcich ľudí, ktorí neváhali pri horiacom aute zastaviť, sa rodine podarilo pred plameňmi zachrániť aj všetky osobné veci. Príčina vzniku požiaru ešte známa nie je, no keďže ako prvá začala horieť motorová časť, zrejme pôjde o technickú poruchu. Do cieľa sa napokon rodina dostala, a to aj napriek niekoľkohodinovej komplikácii.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 Doktori II.
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Profesionáli III.
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 Dr. House II.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti I.
18:50 Viking Vicky
19:05 Knihy od Stonožky
18:15 Slunce, seno, erotika
20:15 Fakjů pane učiteli
22:20 Mapy ke hvězdám