Synovia obvinili svojho otca, že ich 8 rokov týral. Tvrdili, že im vypínal elektrinu pri učení a nielen to

Synovia obvinili svojho otca, že ich 8 rokov týral. Tvrdili, že im vypínal elektrinu pri učení a nielen to

POVAŽSKÁ BYSTRICA / Sudca Okresného súdu v Považskej Bystrici vyslovil rozsudok v zložitom prípade. Synovia totiž obvinili svojho otca, že ich 8 rokov týral. Obaja sú už dospelí, vyštudovaní inžinieri. Tvrdia, že otec ich v štúdiu nepodporoval, skôr naopak.

Otec, ktorého obžalovali za to, že sa mal surovo správať ku svojim dvom synom, tvrdo popiera vinu. Podľa ich slov im vypínal elektrinu, keď sa chceli učiť. No ich rodič v súdnej sieni povedal, že to nie je pravda. " Nevypol on elektrinu ale vypla ju spoločnosť, nakoľko neplatili elektrinu," vyjadril sa sudca Okresného súdu Považská Bystrica. 

Sťažovali sa tiež, že im bránil, aby sa sprchovali teplou vodou. Aj k tomuto otec pred senátom podal svoje vysvetlenie. "Údajne mali zlý bojler a nemohli si ohriať vodu," pokračoval sudca. 

Synovia tiež hovorili o tom, že im vraj odopieral jedlo. A keď im bola zima, nedovolil im kúriť drevom. Otec si ale stále stojí za svojim. "Tá pravda bola úplne iná, dokonca sa dostával do polohy, že on tam bol skôr nejaký týraný, zničený," uviedol obhajca otca Marcel Péli. Podľa sudcu v tejto domácnosti vládlo určité napätie, ale obojstranné. "Boli tam vulgarizmy z jednej aj druhej strany. Dokonca bolo preukázané, že tí synovia ho zbili," dodal sudca. "Ja som s výsledkom pojednávania spokojný, môj klient bol oslobodený spod žaloby," informoval ďalej obhajca Péli. 

Sudcovi však neušlo, že otec už bol vyšetrovaní v priestupkovom konaní. "Bol za obdobné skutky, ktorých sa mal dopustiť už prejednávaný priestupkovo, štyrikrát tie priestupky boli následne zastavené," dodal obhajca otca. 

Otec síce bol považsko-bystrickým súdom oslobodený v plnom rozsahu spod obžaloby, no touto háklivou kauzou sa bude ešte zaoberať krajský súd v Trenčíne. Prokurátor totiž podal odvolanie. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:55 Ľadové kráľovstvo
15:55 NOVÁ ZÁHRADA
16:55 NA CHALUPE
15:00 INKOGNITO
16:20 INKOGNITO
17:20 Slečna na stráženie
15:05 Skutočný génius
16:05 Áno, šéfe! USA IV.
17:00 Áno, šéfe! USA IV.
15:05 Ruby z dúhy I.
15:25 Strážca vesmíru Roger
15:35 Zabi nudu!
14:55 Martin a Venuše
16:50 Skleněné peklo
18:35 Mámy na nože