Dopravné nehody počas leta klesli. Výsledky štatistík sú najlepšie za posledných päť rokov

Dopravné nehody počas leta klesli. Výsledky štatistík sú najlepšie za posledných päť rokov

BRATISLAVA / Podľa polície bolo v letných mesiacoch menej dopravných nehôd, ako aj usmrtených ľudí v porovnaní s minulým rokom. Polícia tento fakt prikladá tomu, že posilnili hliadky. Kontroly robili aj počas letných festivaloch a to v spolupráci s partnermi.

Zvýšené kontroly boli počas dvoch hlavných letných mesiacoch, teda júl a august. Práve počas tohto obdobia sa na slovenských cestách stalo 2375 dopravných nehôd.

"Môžem povedať, že všetky čísla, hlavné ukazovatele za celé Slovensko, mali sme o 168 menej dopravných nehôd ako rok predtým, opäť usmrtených menej. Toto je druhá najlepšia turistická sezóna," skonštatoval Ján Ignaták, zástupca riaditeľa ODP PPZ. 

Dopravná nehodovosť počas LTS 2019 v porovnaní s LTS 2018

​Tieto bezpečnostné opatrenia nevykonávali len počas letných mesiacov, ale posilnené hliadky a kontroly na alkohol budú prebiehať aj naďalej.

Preventívne akcie realizuje polícia už ôsmy rok

Počet dopravných nehôd teda klesol o 9%, pričom počet nehôd zavinených konzumáciou alkoholu klesol o 20%. Zvýšený počet služieb mala poriadková, ako aj železničná polícia. Tieto preventívne akcie realizuje polícia už ôsmy rok a to aj v spolupráci so slovenským združením výrobcov piva a sladu.

Kontrolno preventívne akcie teda realizovali aj počas letných festivalov. "Tento rok to bolo okolo tisíc vodičov, ktorí boli zastavení a mali fúkať. Fakt je, že za toto celé leto nafúkali desiati. Je to celkom dobré číslo, lebo je to menej ako jedno percento," poznamenala prezidentka Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu. 

Pod nehody sa podpísali najmä mladí vodiči 

Zo štatistík zároveň vyplýva, že pod nehody sa podpísali najmä mladí vodiči a to počas víkendov. "Počas letnej turistickej sezóny boli vodičmi pod vplyvom alkoholu usmrtení dvaja účastníci cestnej premávky," približuje Ignaták. 

Keďže väčšina vodičov podceňuje zostatkový alkohol, počas leta spolupracovali aj s Úradom verejného zdravotníctva. Práve u nich sa mohli mladí ľudia dozvedieť o vplyve alkoholu na ľudský organizmus.

Pozrite si aj video z policajného zásahu proti prevádzačom: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:20 Prvé oddelenie
05:40 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 POLICAJTI V AKCII
05:45 Profesionáli VI.
06:20 TIPOS INFO
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:50 Pohledný mizera
07:30 Valerian a město tisíce planet
09:55 To nejsi Ty