Sudca rozhodoval o mladých pestovateľoch marihuany, ktorých chytili pri policajnej razii

Sudca rozhodoval o mladých pestovateľoch marihuany, ktorých chytili pri policajnej razii

ŽIAR NAD HRONOM / Chceli rozbehnúť drogový biznis, prekazila im to policajná razia. Dvaja mladíci už skončili vo väzbe. Rozhodol o nej dnes ráno Okresný súd v Žiari nad Hronom. Na políčku ukrytom v lese nad obcou Baďan pestovali zelené rastliny, počas razie tam zhabali až 31 kíl.

Na Okresnom súde v Žiari nad Hronom sa pracovalo aj v nedeľu ráno. Policajná eskorta priviezla do budovy dvoch mladých mužov. 31 a 34 ročný Levičania čelia obvineniu z obzvlášť závažnému zločinu. Drogový biznis im prekazila až policajná razia, pre oboch žiadali vyšetrovatelia väzbu.

Netrvalo to ani dve hodiny a súd rozhodol o ich väzobnom stíhaní. Obaja muži putovali rovno do ústavu na výkon väzby. "Podali sme sťažnosť, rozhodovať bude krajský súd a počkáme, ako rozhodne. Čakáme na výsledky expertíz a podľa toho sa nastavíme ďalšiu obranu," poznamenala obhajkyňa obvinených mužov

Malú obec pri Banskej Štiavnici si dvaja díleri vyhliadli ako miesto vhodné na rozbehnutie drogového biznisu. V hustom poraste nad obcou Baďan, ukryté pred očami možných zvedavcov, mala dvojica obvinených mužov políčko kde pestovali zelené rastliny rodu Canabis.

Keď miesto objavili policajti, rastliny už mali zhruba tri metre

"Podľa expertízy zo zaisteného množstva, čo je viac ako 31 kilogramov, po vysušení možno získať takmer 4,5 kilogramu suchého extraktu," vysvetľuje Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica. 

Les nad obcou tak ukrýval úlovok v hodnote viac ako 22 tisíc eur. Obidvom mužom teraz hrozia vysoké tresty. Starší z obvinených mužov je, zdá sa, nepoučiteľný. Nie je to prvýkrát, čo má problémy so zákonom. "Jeden z obvinených bol už 6 krát súdne trestaný, 3 krát z toho za drogovú trestnú činnosť," približuje Faltániová. 

Za znásilnenie 14-ročného dievčaťa dostal 25 rokov. Súd potvrdil trest pre recidivistu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 ŠPORT
19:40 Fórky, vtipky XXVII.
20:05 HROBÁRI
20:45 Komorník
19:05 Hawaii 5.0 IX.
20:10 Vtierka Castle IV.
21:00 Vtierka Castle IV.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
20:30 Robošváb III.
18:25 Cesta za snem
20:15 Za zrcadlem
22:10 Vzpomeň si