Pri mimoriadne tragickej nehode na Orave zomreli študenti

Pri mimoriadne tragickej nehode na Orave zomreli študenti

ZÁBIEDOVO / Pred šiestou večer sa v obci pri Tvrdošíne stala mimoriadne tragická nehoda. Z neznámej príčiny sa zrazili dve osobné autá. Podľa informácií TV JOJ zahynuli štyria oravskí študenti. V oproti idúcom aute boli dvaja zranení. Je možné, že neboli ani pripútaní.

Podľa informácií TV JOJ sa v aute, ktoré sa zrazilo s oproti idúcim autom, viezli 15 a 16-ročné dievčatá, 17-ročný mladý muž a 18- ročný mladík šoféroval auto značky Volkswagen Passat.

"Pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky, vlastnostiam vozidla a svojim schopnostiam po prejdení pravotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k bočnej zrážke s vozidlom Renault Megane," informovala policajná hovorkyňa Jana Balogová. 

Pri záchrane zasahoval aj vrtuľník, štyria mladí ľudia nehodu neprežili. Dvaja ľudia z oproti idúceho auta boli rýchlo so zraneniami prevezení do nemocnice. Príčiny nehody vyšetruje polícia.  

Starosta prehovoril o mladých študentoch 


"Boli to veselí mladí ľudia, hlavne, keď si zoberiem tie dievčatá, ako žiačky ZUŠ tanečného odboru, tancovali a rozdávali radosť. Bohužiaľ, toto posledné bolo smutné rozlúčenie. Mali nastúpiť na gymnázium. Ide skutočne o veľkú tragédiu, ktorá nemá v histórií obce obdoby,"  vyjadril sa starosta Ján Bánovčan.  Podľa jeho slov, ak nemala byť ich smrť zbytočná, tak to má byť poučením pre všetkých mladých ľudí. "Aby dávali pozor, aby vedeli jeden druhého upozorniť, keď sa to možno preženie s tou rýchlosťou," dodal.

Nabúrala, vycúvala a s vytekajúcim olejom vodička odišla z miesta nehody. Pozrite si reportáž. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Jurský svet
13:00 Twilight sága: Zatmenie
15:40 NOVÁ ZÁHRADA
11:30 "Můj brácha má prima bráchu"
13:55 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
15:15 PRAVÁ TVÁR
11:30 Lovci pokladov
12:35 Lovci pokladov
13:45 Dr. Dokonalý
12:10 Dážďovečky
12:15 Medzi nami zvieratkami
12:25 Krtko
11:15 Poslední čas na lásku
13:05 Zlatý holky
14:55 Maggie má plán