Po bitke skončil v nemocnici 44-ročný muž. Polícia zadržala 16-ročného mladíka

Po bitke skončil v nemocnici 44-ročný muž. Polícia zadržala 16-ročného mladíka

KOŠICE / V pohostinstve v Čani sa stal incident, po ktorom zostal v bezvedomí 44-ročný muž. Jozefa napadol mladík z miestnej osady iba preto, že sa snažil upokojiť situáciu a zabrániť iným mužom v hádke a v bitke.

Svedkovia, ktorí celý incident videli na vlastné oči tvrdia, že mladík nemal žiaden dôvod na muža zaútočiť. Jozef pokojne sedel pri stole, keď sa medzi osadníkmi strhla hádka. Chcel ich upokojiť a postavil sa medzi nich. "Skočil do toho poškodeného, jednu mu trafil a koniec, zostal ležať," povedal svedok bitky. 

Jozef si pri páde na betónovú podlahu veľmi vážne zranil hlavu. Zostal nehybne ležať na zemi. "Potom sa prebral asi po 10 minútach, ale nevnímal nič, oči prevrátené. Záchranka prišla a zobrali ho," opísal svedok udalosti.

Rasťo aj ostatní osadníci sa dali ihneď na útek. Útočník sa schoval v kukuričnom poli, netrvalo dlho a skončil v rukách polície. "Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach - okolie po vykonaní potrebných procesných úkonov a zabezpečení dôkazov obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví 16-ročného Rastislava z okresu Košice okolie," uviedla policajná hovorkyňa v Košiciach Jana Mésarová. 

Jozef je momentálne v umelom spánku a v nemocnici bojuje o život. "Pacient zostáva naďalej hospitalizovaný u nás v nemocnici na ARE, podrobil sa reoperácii, je v umelom spánku a jeho stav je naďalej vážny," povedala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach Ivana Vaněková. 

"Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov, v prípade mladistvej osoby sa trestná sadzba znižuje na polovicu," dodala Mésarová. 

Napadnutý 19-ročný Michal zo Sniny tvrdí, že útočníci na jeho napadnutie nemali dôvod. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 NAŠI II.
11:00 Dovidenia, stará mama !
11:40 Dovidenia, stará mama !
09:50 NOVÉ BÝVANIE
11:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:30 Tajné životy boháčov IV.
10:35 Najšpinavšie domácnosti
11:50 Extrémni žgrloši II.
12:20 Extrémni žgrloši II.
10:50 Volám sa Caillou V.
11:15 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:40 Kúzlovanie
08:55 Útěk ze Sibiře
11:20 Náhradnice
13:05 William a Kate: Královské zásnuby