Sledovanie futbalu skončilo tragédiou. Muž po prevoze do nemocnice zomrel

Sledovanie futbalu skončilo tragédiou. Muž po prevoze do nemocnice zomrel

KUTNÁ HORA / Tragédiou sa skončila bitka dvoch futbalových fanúšikov. Po sledovaní zápasu napadol jeden druhého. Obeťou sa stal fanúšik futbalovej Viktorky Plzeň, ktorý utrpel vážne zranenia.

"Viktoriánská rodina v piatok prišla o svojho dôležitého člena, fanúšika Víta K. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a priateľom," píše sa na Twitteri klubu FC Viktoria Plzeň. 

Vít bol telom aj dušou plzenský Viktorián. V športbare v Kutnej Hore sledoval zápas futbalistov Plzne v Antverpách. Potom sa strhla bitka. "Táto potýčka pokračovala ďalej vonku, kde došlo k zraneniu u jedného z mužov," informovala hovorkyňa polície Veronika Čermáková. 

Muž mal po bitke poranenú hlavu a hrudník, záchranári ho okamžite previezli do nemocnice. Tu ale svojim zraneniam podľahol, polícia následne útočníka, s ktorým sa Vít pobil, zadržala. "Prípad prebrali krajskí kriminalisti, ktorí zahájili trestné stíhanie pre zvlášť závažný zločin - ublíženie na zdraví," pokračovala hovorkyňa polície Veronika Čermáková

Dnešný ligový zápas so Slovácekm začal minútou ticha. Štátny zástupca rozhodne v následujúcich hodinách, či zadržaný útočník skončí vo väzbe. "V prípade odsúdenia, hrozí mužovi trest odňatia slobody 8 až 16 rokov," dodala policajná hovorkyňa. 

Pred časom sa strhla bitka futbalových chuligánov aj v centre Bratislavy. Viac v reportáži TU:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:00 Prvé oddelenie II.
05:20 DEDIČSTVO
06:05 MacGyver
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:15 Popelky
07:50 Vyškolena láskou
09:30 Arrietty ze světa půjčovníčků