Hasiči bojovali s požiarom stromov pri ihrisku. Podpálil ich iba 8-ročný chlapec

Hasiči bojovali s požiarom stromov pri ihrisku. Podpálil ich iba 8-ročný chlapec

KOŠICE / Hasiči zasahovali na sídlisku Nad jazerom v Košiciach. Hasili požiar stromov medzi detským ihriskom a parkoviskom. Zarážajúce je, že ich zapálil len 8-ročný chlapec. Policajti ho už vypátrali.

Školák zrejme zaháňal nudu so zápalkami v rukách. Svojim konaním spôsobil škodu za tisíce eur. Chlapec zapálil jednu z tují, od ktorej sa veľmi rýchlo chytili i ďalšie. Spolu zhorelo až 18 stromov. "Naraz sa to vznietilo, to bol moment , dačo aj buchlo tam, až som podskočila," vraví obyvateľka sídliska. 

Zakrátko dorazili na miesto požiaru hasiči. Plamene rýchlo uhasili, no napriek ich rýchlemu zásahu oheň zničil okrem stromov i pouličné osvetlenie. "V krátkom čase podozrivú osobu, 8-ročného chlapca, košickí policajti vypátrali. K činu sa priznal, vraj išlo o mladícku nerozvážnosť," informovala policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

"Správa mestskej zelene vynakladá maximálne úsilie na to, aby zeleň v meste vyzerala reprezentatívne a aby plnila hygienické funkcie tak, ako má. Bohužiaľ, stávajú sa nám prípady, že nám niekto podpálil tuje na Ladožskej ulici," hovorí Marta Popríková zo správy mestskej zelene. "Bola to zeleň, ktorá plnila svoju ochrannú funkciu, pretože sa nachádzala v blízkosti detského ihriska, ktoré oddeľovala od cesty a od priľahlého okolia obytnej zóny," dodala. 

Školák tak spôsobil škody za vyše 6 600 eur. Keďže však ide o maloletú osobu, trestne zodpovedný nie je. "Vzhľadom na to, že ide o maloletú osobu, ktorá pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedná, trestné stíhanie bude zastavené pre neprípustnosť," dodala Mésarová. 

Pozrite si archívnu reportáž o nedávnom prípade, kedy naopak niekto v meste otrávil stromy: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Prvé oddelenie II.
05:20 Prvé oddelenie II.
05:45 Noviny TV JOJ
05:00 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:40 Postavíme, opravíme, zveľadíme
05:20 Pod povrchom
06:10 Záchranári
07:15 Skutočné príbehy
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Láska na tři roky
07:55 Altamira
09:40 Zůstaň nablízku